Čištění toku řeky Odry a přilehlých lužních lesů v katastru města Ostrava-Jih v CHKO Poodří

Koncem března jsme zahájili schválený grantový projekt za podpory Úřadu Moravskoslezského kraje „Čištění toku řeky Odry a přilehlých lužních lesů v katastru města Ostrava-Jih v CHKO Poodří“, jehož cílem bude kromě úklidu okolí této řeky také ekologické a osvětové vzdělávání studentů pomocí přednášek a exkurzí pracovníky CHKO Poodří, biologické praktika v terénu i v laboratoři, návštěva OZO Ostrava, komunikace s mimoškolními subjekty a vypracování závěrečné zprávy s fotografickou dokumentací. Tento projekt je určen pro žáky sekundy, tercie a kvarty.

S pomocí tohoto grantu a z části školních finančních prostředků zakoupíme nové 3 nafukovací kanoe a 3 binokulární stereoskopické mikroskopy, které pak dále budou pomáhat zkvalitňovat výuku biologie i tělesné výchovy na naší škole. Během celého projektu budeme na webových stránkách školy prezentovat naše výsledky i fotky z této akce.

Závěrečná zpráva projektu

Sjíždění řeky Opavy

Úklid koryta řeky Odry a určování bezobratlých živočichů

Nákup lodí a mikroskopů