Poznej biodiverzitu ostravských řek v závislosti na znečištení pomocí praktických cvičení v terénu a laboratoři

Počátkem školního roku 2008/2009 jsme zahájili schválený dotační program za podpory Úřadu Moravskoslezského kraje Poznej biodiverzitu ostravských řek v závislosti na znečištění pomocí praktických cvičení v terénu a laboratoři.

Hlavním cílem tohoto projektu je aktivně a odpovědně realizovat dlouhodobý školní projekt EVVO na podporu výzkumné a průzkumné činnosti, sledování situace – monitoring životního prostředí a podpořit  aktivity zaměřené k ekologickému vzdělávání a výchově ve škole. Tento projekt je určen pro žáky sexty a tercie, kteří kromě praktických odběrů a určování vzorků navštíví OZO Ostrava s.r.o., Severomoravské vodárny a kanalizace Ostrava a.s. a jeden z ostravských hutních gigantů Mittal Steel Ostrava a.s. nebo Evraz Vítkovice Steel a.s.

S pomocí tohoto projektu a z části školních finančních prostředků zakoupíme kvalitní binokulární mikroskop SZS 1002 ZOOM a digitální kameru CMOS 4, které pomohou zkvalitňovat výuku biologie a biologické praktika. Během celého projektu budeme na webových stránkách školy prezentovat naše výsledky i fotky z této akce. Vedoucím projektu je Mgr. Theimer Josef.

Závěrečná zpráva projektu

Biologická exkurze sexty na řece Ostravici

Exkurze sexty v provozu ocelárny EVRAZ VÍTKOVICE STEEL, a. s.

Odborná exkurse v Čističce odpadních vod v Ostravě - Přívoze

• 17.3.2017 - Zpráva o činnosti a plnění úkolů příspěvkové organizace za rok 2016 [více…]
  • 24.2.2017 - Sportovci roku SG za rok 2017 [více…]
  • 16.2.2017 - Sněhuláci pro Afriku [více…]