Projekt EQUAL

Naše sportovní gymnázium se podílí na řešení Projektu EQUAL.

Jedná se o vývoj a zavedení celoživotního vzdělávání osob s postižením sluchu, vč. vzdělávání zdravých osob, které s handicapovanými osobami přicházejí do kontaktu. I u nás mají možnost studovat sluchově postižení talentovaní studenti. O jejich schopnosti se plně integrovat mezi slyšící studenty jsme se již přesvědčili.

Absolventkou našeho gymnázia je například Mgr. Tereza Wágnerová, dvojnásobná deaflympijská vítězka v sedmiboji z roku 1997 a 2001, deaflympijská vítězka v trojskoku v roce 1997, bronzová medailistka v sedmiboji z poslední deaflympiády v roce 2005. Výčet jejích sportovních úspěchů je dlouhý.

V současné době studují na našem gymnáziu další dva sluchově postižení studenti. Jeden z nich, plavec Milan Janča, se v červnu 2006 zúčastní mistrovství světa neslyšících v Athénách.

Cílem naší účasti v projektu je příprava a organizace kurzu licenčních trenérů neslyšících, to znamená vypracování metodiky a učebních materiálů pro kurzy a doškolovací semináře trenérů neslyšících sportovců s prioritním zaměřením na neslyšící trenéry.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem EU a státním rozpočtem ČR.

Více na: proplnyzivot.osu.cz

Skripta plavání

• 18.11.2019 | Organizace
    Systém Bakaláři aktualizován a plně dostupný [více…]