Projekt ESCAPE

Projekt ESCAPE ve školním  roce 2010/2011

Po výměnných pobytech v Řecku a Polsku v uplynulých třech letech byla letos naší partnerskou školou holandská škola Maurick College ve městě Vught.

6. dubna 2011 jsme odjeli na 6 dní do Holandska. Bylo nás celkem 23 (20 studentů a 3 učitelé). Spolu s holandskými, italskými a portugalskými studenty jsme se projeli na lodičkách po jednom z holandských kanálů, navštívili několik zajímavých míst a obdivovali větrné mlýny, strávili den ve škole, kde jsme prezentovali naše projekty a představili naši školu. Společně jsme také běželi maratón v Rotterdamu. Naši studenti – atleti běželi úžasně – student prvního ročníku Vojtěch Schneider obsadil 14. místo v běhu na 10 kmmezi 6 500 běžci, studentky 3. ročníku Eliška Mikolášková a Karolína Vachová obsadily v kategorii žen 28. místo.

O 14 dní později přijeli holandští studenti do České republiky. Ukázali jsme jim naše krásné hlavní město a poté jsme vyrazili do Beskyd. K nezapomenutelným zážitkům jistě patří výlet na Pustevny nebo do Muzea Tatra Kopřivnice a sportovní výkony v lanovém centru Tarzanie.

Tím nejvzácnějším, co jsme získali jsou nejen nové zážitky a zkušenosti, ale hlavně noví přátelé. I když domlouvat se anglicky bylo někdy těžké, zvládli jsme to.

Všechny fotografie z tohoto výměnného pobytu najdete na této adrese: http://glumba.rajce.idnes.cz

Mgr. Soňa Glumbíková - koordinátorka projektu

Promotion video


Aktuality

 • 7.2.2018 - Nové ROZVRHY! [více…]
 • 31.1.2018 - Příprava na talentové přijímací zkoušky na VŠ – sportovní gymnastika [více…]
 • 29.1.2018 - Výsledky PŘ oborů Gymnázium se sportovní přípravou po talentových zkouškách [více…]
[archív aktualit]

Sportovní zprávy

 • 31.1.2018 | Házená
  Rozhovor s absolventem SG Ondřejem Zdráhalou [více…]
 • 10.1.2018 | Stolní tenis
  Pozvánka na utkání extraligy žen ve stolním tenise 13. a 14.1.2018 [více…]
 • 8.1.2018 | Lyžování
  Životní body pro Gabrielu Capovou ve SP! [více…]
[archív sportovních zpráv]

Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava