Projekt ESCAPE

Projekt ESCAPE ve školním  roce 2010/2011

Po výměnných pobytech v Řecku a Polsku v uplynulých třech letech byla letos naší partnerskou školou holandská škola Maurick College ve městě Vught.

6. dubna 2011 jsme odjeli na 6 dní do Holandska. Bylo nás celkem 23 (20 studentů a 3 učitelé). Spolu s holandskými, italskými a portugalskými studenty jsme se projeli na lodičkách po jednom z holandských kanálů, navštívili několik zajímavých míst a obdivovali větrné mlýny, strávili den ve škole, kde jsme prezentovali naše projekty a představili naši školu. Společně jsme také běželi maratón v Rotterdamu. Naši studenti – atleti běželi úžasně – student prvního ročníku Vojtěch Schneider obsadil 14. místo v běhu na 10 kmmezi 6 500 běžci, studentky 3. ročníku Eliška Mikolášková a Karolína Vachová obsadily v kategorii žen 28. místo.

O 14 dní později přijeli holandští studenti do České republiky. Ukázali jsme jim naše krásné hlavní město a poté jsme vyrazili do Beskyd. K nezapomenutelným zážitkům jistě patří výlet na Pustevny nebo do Muzea Tatra Kopřivnice a sportovní výkony v lanovém centru Tarzanie.

Tím nejvzácnějším, co jsme získali jsou nejen nové zážitky a zkušenosti, ale hlavně noví přátelé. I když domlouvat se anglicky bylo někdy těžké, zvládli jsme to.

Všechny fotografie z tohoto výměnného pobytu najdete na této adrese: http://glumba.rajce.idnes.cz

Mgr. Soňa Glumbíková - koordinátorka projektu

Promotion video

• 7.12.2017 - LYŽÁK ALPY - důležité informace k odjezdu! [více…]