Zahraniční vzdělávací pobyty

Souhrnné informace

Registrační číslo projektu

CZ.1.07/1.1.00/56.1155

Název projektu Zahraniční vzdělávací pobyty
Název a číslo globálního projektu Podpora nabídky dalšího vzdělávání v Moravskoslezském kraji CZ.1.07/3.2.07
Název a číslo operačního programu Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost CZ.1.07
Název prioritní osy Další vzdělávání
Název a číslo oblasti podpory Podpora nabídky dalšího vzdělávání 7.3.2
Číslo výzvy 56
Název výzvy Moravskoslezský kraj - výzva č. 56 pro GP - oblast podpory 3.2.
Příjemce dotace Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových, Ostrava, příspěvková organizace, Volgogradská 2631/6, Ostrava 70030

Výsledek výběrového řízení na zahraniční vzdělávací pobyty

Berlín s výukou

Ve dnech 9.–13. 11. 2015 se studenti zúčastnili vzdělávacího pobytu v Německu. Byli ubytováni v zámečku Gutshaus ve Wahlsdorfu, kde rovněž probíhala dopolední výuka s německými lektory. Studenti si tak mohli ověřit úroveň svých znalostí z JN.

Během pobytu navštívili Berlín, Drážďany, Postupim a Míšeň. Prohlédli si nejznámější památky těchto měst. Např. Braniborskou bránu, budovu Říšského sněmu, Vítězný sloup, Alexandrovo náměstí s televizní věží, ostrov muzeí, státní operu v ulici Pod lipami, zámek Sanssouci, Cecilienhof, zámek Albrechtsburg. V míšeňské manufaktuře se seznámili s tajemstvím výroby míšeňského porcelánu.

Na závěr pobytu obdrželi studenti certifikát o úspěšném absolvování německého kurzu. Vzdělávací pobyt se vydařil a splnil očekávání nás všech.

Margate s výukou

V rámci Operačního programu „Vzdělání pro konkurenceschopnost“ se vybraní studenti naší školy a 4 pedagogové jako doprovod účastnili ve dnech 28. 11. – 4. 12. 2015 jazykově-vzdělávacího pobytu, který byl financován grantem Výzvy č. 56 z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Vybraná šablona č. 4 byla zaměřena na podporu výuky cizích jazyků a zvýšení kvality ve vzdělání.

40 studentů absolvovalo výuku v rozsahu 9 hodin na jazykové škole Leo Languages v malebném přímořském letovisku Margate na jihovýchodě Anglie v hrabství Kent. Škola v blízkosti historického centra nabízí kvalitní kurzy pro různé věkové skupiny, jazykové úrovně a podle specifických potřeb a zájmů jednotlivců i skupin. Studenti byli rozděleni do několika tříd a výuka byla vedena zkušenými lektory, kteří si svým přístupem získali sympatie studentů, navodili příjemnou pracovní atmosféru a pomohli dětem prolomit počáteční nejistotu. Studenti nadšeně pracovali ve skupinách, individuálně, využívali pracovní listy a prostřednictvím her se seznamovali i s reáliemi daného místa, popř. historickými událostmi. Jejich výuka proběhla bez problémů a výsledkem byla jejich maximální spokojenost.

Studenti byli ubytováni v milých hostitelských rodinách ve skupinkách po 2,3,4. Rodiny se staraly i o jejich stravu, zabezpečili dětem snídaně, balíčky na oběd a večerní jídlo. Každá rodina také děti pravidelně dopravovala na místo srazu a přijížděla si pro ně ve večerních hodinách, kdy jsme se vraceli z výletů. Naše večerní dojezdy do rodin proběhly přesně podle harmonogramu s minimálním až nulovým zpožděním.

Součástí programu byla i odpolední část zaměřená na poznávání významných lokalit v okolí, postupně se studenti seznámili s reáliemi daného místa, kulturou, památkami, takže poznali nejstarší budovu v Margate tzv. Tudor House z r. 1525, historický větrný mlýn, památné městečko Canterbury s věhlasnou katedrálou, jejíž první zmínky odkazují na rok 597 a jsou hlavně spojeny s vraždou arcibiskupa Tomáše Becketa v r. 1170, historické místo a přístav Rochester s dominantou starého hradu, lázeňské přímořské letovisko Brighton s královským Pavilonem a podmořským akváriem Sea Life. V úterý si studenti užili návštěvu hlavního města společně s jízdou na London Eye. Procházkou Londýnem se seznámili s hlavními památkami v centru Londýna od budov Parlamentu po Trafalgarské náměstí, Buckingham palác a další lokality v okolí. Autobusem jsme navíc projížděli další částí centrálního Londýna City, takže kromě tradiční londýnské traffic jam viděli i hrad Tower, most Tower Bridge a nejnovější architekturu slavných londýnských mrakodrapů.

Zájezd byl organizován cestovní kanceláří Active Guide. Její zkušení řidiči nás bezpečně dopravili do Anglie i zpět a její průvodce zajišťoval organizační záležitosti zájezdu.

Tento jazykově-vzdělávací zájezd určitě splnil očekávání studentů v rámci časových možností a byl motivací pro jejich další vzdělávání, účast na soukromých vzdělávacích kurzech nebo individuální výjezd do Anglie v budoucnu.

22. 12. 2015 vyšel o naší cestě do Margate článek v Moravskoslezském deníku.


Aktuality

 • 18.11.2019 | Organizace
  Systém Bakaláři aktualizován a plně dostupný [více…]
 • 18.11.2019 | Organizace
  Systém Bakaláři bude během pondělního večera nedostupný z důvodu aktualizace [více…]
 • 14.11.2019 - Mezi oceněnými žáky a týmy středních škol i naši studenti [více…]
[archív aktualit]

Sportovní zprávy

 • 14.11.2019 | Volejbal
  Studenti gymnázia Dany a Emila Zátopkových Ostrava zabojují o Brazílii [více…]
 • 13.11.2019 | Volejbal
  Derby ve volejbalové lize juniorek [více…]
 • 13.11.2019 | Moderní gymnastika
  První závody moderních gymnastek ve společných skladbách [více…]
[archív sportovních zpráv]

Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava