Domov mládeže

Žákům, kteří mají své bydliště mimo Ostravu, jsou k dispozici prostory domova mládeže. Jeho výhodou je těsná blízkost budovy školy. Ubytovací kapacita se po rekonstrukci pavilonu domova mládeže bohužel snížila na 45 lůžek, proto bylo nutné přistoupit ke změnám při umísťování žáků a ve větší míře využívat služeb také partnerských subjektů.

Pokoje jsou dvou a trojlůžkové. Sociální zařízení je vždy pro 2 pokoje společné. Každý žák má zajištěn přístup k internetu, který je v ceně ubytování. Všichni ubytovaní mohou, ať už během tréninku či ve svém volném čase, využívat školní tělocvičny nebo posilovny. Variantou pro volný čas jsou i hřiště sousedního sportovního areálu Sareza.

V přízemí pavilonu domova mládeže je školní kuchyň s jídelnou, která zabezpečuje celodenní stravu. Kromě toho mají ubytovaní žáci možnost využívat individuálně kuchyňku. Součástí pavilonu je také studovna, která slouží také jako kulturní místnost, a aerobní posilovna.

Ceny pro ubytované žáky na domově mládeže (platné od 1. 1. 2016)
ubytování 1 200,- Kč/měsíc
celodenní strava (snídaně+přesnídávka, oběd, večeře) 79,- Kč/den