Pregraduální vzdělávání v učitelských oborech na Pdf OU

Souhrnné informace

Registrační číslo projektu

CZ.02.3.62/0.0/0.0/16_037/0003971

Název projektu Pregraduální vzdělávání v učitelských oborech na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity
Název a číslo operačního programu Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání
Příjemce dotace Ostravská univerzita

Od února 2018 se naše škola zapojila do realizace projektu „Pregraduální vzdělávání v učitelských oborech na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity". Cílem projektu je inovovat pregraduální přípravu studentů učitelských oborů na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity s důrazem na posílení kvality praxí na školách, které studenti vykonávají v průběhu studia.

Projekt přináší inovaci studentských praxí z hlediska rozsahu, organizace a vedení praxí. Nová koncepce praxí, která v rámci realizace projektu vznikne a bude pilotně ověřena na školách, které jsou do projektu zapojeny, vytvoří prostor pro intenzivní spolupráci učitelů ZŠ, SŠ a akademických pracovníků. Monitorovací systém praxí bude mít interaktivní podobu a umožní vstupy všech zainteresovaných osob. Na základě pilotního ověření bude systém uveden do finální podoby v návaznosti na zkušenosti z pilotního ověření a kapacitní možnosti PdF OU. Inovativnost projektu dále spočívá v zapojení pedagogických pracovníků základních škol do pregraduální přípravy budoucích učitelů formou seminářů, které budou reflektovat situace a problémy školní praxe, což podpoří připravenost studentů - budoucích učitelů na vstup do praxe a rychlejší adaptaci na reálné školní prostředí.

• 24.5.2019 | Přijímací řízení
    Přijatí uchazeči po odvolání autoremedurou (24.5.2019) [více…]