Školní areál

Učebny

Ostravské sportovní gymnázium má vzhledem ke své specifičnosti vybavení, které odpovídá požadavkům zřizovatele i studentů SG. Samozřejmostí jsou odborné učebny fyziky, biologie, chemie, cizích jazyků, výpočetní techniky, výtvarné i hudební výchovy. Kromě výuky IVT škola zajišťuje žákům přístup k Internetu také v odpoledních hodinách.

Tělocvična a posilovna

Vzhledem k zaměření na sportovní a tělovýchovné aktivity má škola vlastní sportovní zařízení. V areálu školy je tělocvična, ve které se soustřeďuje výuka všeobecné tělesné výchovy a gymnastiky.

Součástí sportovního vybavení naší školy je posilovna v areálu školy s velmi moderním zařízením, která byla v roce 2007 rekonstruována. Posilovna se plošně zvětšila (použita část vestibulu), byla doplněna o nové stroje a byla položena moderní podlahová krytina. Posilovna je využívána především v hodinách TV, k tréninkům našich studentů a ubytovaným na domově mládeže.

Školní knihovna

Gymnázium se může pochlubit školní knihovnou. Knihovny většinou mají i ostatní školy, ale naše knihovna je opravdu funkční, plně k dispozici žákům a je pravidelně doplňována najen o povinnou četbu, ale také o spoustu dalších zajímavých knih - beletrii, slovníky, encyklopedie, naučnou literaturu nebo knihy oddechové.

Můžete nahlédnout do seznamu knih:

• 17.3.2017 - Zpráva o činnosti a plnění úkolů příspěvkové organizace za rok 2016 [více…]
  • 24.2.2017 - Sportovci roku SG za rok 2017 [více…]
  • 16.2.2017 - Sněhuláci pro Afriku [více…]

• 13.3.2017 | Fotbal
    Naši žáci zvítězili v XVI. ročníku futsalového turnaje O pohár starosty... [více…]
  • 13.3.2017 | Judo
    Judisté Martínková, Chlopčík a Polášková úspěšní na MT v Gmundenu [více…]