Školní areál

Učebny

Ostravské sportovní gymnázium má vzhledem ke své specifičnosti vybavení, které odpovídá požadavkům zřizovatele i studentů SG. Samozřejmostí jsou odborné učebny fyziky, biologie, chemie, cizích jazyků, výpočetní techniky, výtvarné i hudební výchovy. Kromě výuky IVT škola zajišťuje žákům přístup k Internetu také v odpoledních hodinách.

Tělocvična a posilovna

Vzhledem k zaměření na sportovní a tělovýchovné aktivity má škola vlastní sportovní zařízení. V areálu školy je tělocvična, ve které se soustřeďuje výuka všeobecné tělesné výchovy a gymnastiky.

Součástí sportovního vybavení naší školy je posilovna v areálu školy s velmi moderním zařízením, která byla v roce 2007 rekonstruována. Posilovna se plošně zvětšila (použita část vestibulu), byla doplněna o nové stroje a byla položena moderní podlahová krytina. Posilovna je využívána především v hodinách TV, k tréninkům našich studentů a ubytovaným na domově mládeže.

Školní knihovna

Gymnázium se může pochlubit školní knihovnou. Knihovny většinou mají i ostatní školy, ale naše knihovna je opravdu funkční, plně k dispozici žákům a je pravidelně doplňována najen o povinnou četbu, ale také o spoustu dalších zajímavých knih - beletrii, slovníky, encyklopedie, naučnou literaturu nebo knihy oddechové.

Můžete nahlédnout do seznamu knih:

• 26.6.2019 | Výuka
    Seznam učebnic pro školní rok 2019/2020 zůstal nezměněn [více…]
  • 25.6.2019 | Organizace
    SG obdrželo od pořadatelů Zlaté tretry šek na přípravu sportovních talentů [více…]
  • 4.6.2019 | Organizace
    Změna ceny obědů pro školní rok 2019/2020 [více…]

• 19.6.2019 | Atletika
    Český atletický rekord pro SG Ostrava [více…]
  • 18.6.2019Absolventi SG v nominaci na Evropské hry 2019 [více…]
  • 18.6.2019Na nadcházející Olympiádě dětí a mládeže máme nejpočetnější zastoupení v... [více…]