Školní areál

Učebny

Ostravské sportovní gymnázium má vzhledem ke své specifičnosti vybavení, které odpovídá požadavkům zřizovatele i studentů SG. Samozřejmostí jsou odborné učebny fyziky, biologie, chemie, cizích jazyků, výpočetní techniky, výtvarné i hudební výchovy. Kromě výuky IVT škola zajišťuje žákům přístup k Internetu také v odpoledních hodinách.

Tělocvična a posilovna

Vzhledem k zaměření na sportovní a tělovýchovné aktivity má škola vlastní sportovní zařízení. V areálu školy je tělocvična, ve které se soustřeďuje výuka všeobecné tělesné výchovy a gymnastiky.

Součástí sportovního vybavení naší školy je posilovna v areálu školy s velmi moderním zařízením, která byla v roce 2007 rekonstruována. Posilovna se plošně zvětšila (použita část vestibulu), byla doplněna o nové stroje a byla položena moderní podlahová krytina. Posilovna je využívána především v hodinách TV, k tréninkům našich studentů a ubytovaným na domově mládeže.

Školní knihovna

Gymnázium se může pochlubit školní knihovnou. Knihovny většinou mají i ostatní školy, ale naše knihovna je opravdu funkční, plně k dispozici žákům a je pravidelně doplňována najen o povinnou četbu, ale také o spoustu dalších zajímavých knih - beletrii, slovníky, encyklopedie, naučnou literaturu nebo knihy oddechové.

Můžete nahlédnout do seznamu knih:

• 11.1.2019 - Talentové zkoušky - informace [více…]
  • 17.12.2018 - Čas tanečních je letos u konce [více…]
  • 11.12.2018 - Lyžák Alpy (starší ročníky) - důležité informace k odjezdu, pobytu a nutná... [více…]

• 12.1.2019 | Atletika
    Středoškolský atletický pohár sportovních gymnázií ČR 2019 [více…]
  • 17.12.2018 | Atletika
    Rekord žákyň ve vrhu koulí vylepšen [více…]
  • 17.12.2018Vysledky plavců KPS Ostrava na MČR [více…]