Školní areál

Učebny

Ostravské sportovní gymnázium má vzhledem ke své specifičnosti vybavení, které odpovídá požadavkům zřizovatele i studentů SG. Samozřejmostí jsou odborné učebny fyziky, biologie, chemie, cizích jazyků, výpočetní techniky, výtvarné i hudební výchovy. Kromě výuky IVT škola zajišťuje žákům přístup k Internetu také v odpoledních hodinách.

Tělocvična a posilovna

Vzhledem k zaměření na sportovní a tělovýchovné aktivity má škola vlastní sportovní zařízení. V areálu školy je tělocvična, ve které se soustřeďuje výuka všeobecné tělesné výchovy a gymnastiky.

Součástí sportovního vybavení naší školy je posilovna v areálu školy s velmi moderním zařízením, která byla v roce 2007 rekonstruována. Posilovna se plošně zvětšila (použita část vestibulu), byla doplněna o nové stroje a byla položena moderní podlahová krytina. Posilovna je využívána především v hodinách TV, k tréninkům našich studentů a ubytovaným na domově mládeže.

Školní knihovna

Gymnázium se může pochlubit školní knihovnou. Knihovny většinou mají i ostatní školy, ale naše knihovna je opravdu funkční, plně k dispozici žákům a je pravidelně doplňována najen o povinnou četbu, ale také o spoustu dalších zajímavých knih - beletrii, slovníky, encyklopedie, naučnou literaturu nebo knihy oddechové.

Můžete nahlédnout do seznamu knih:

• 26.4.2017 - Všesportovní kurz Račí údolí - první informace [více…]
  • 30.3.2017 - Přijímací řízení 2017/2018 [více…]
  • 17.3.2017 - Zpráva o činnosti a plnění úkolů příspěvkové organizace za rok 2016 [více…]

• 25.4.2017 | Judo
    Tomáš Pustějovský a Zuzana Janiczková jsou českými mistry v judu pro rok 2017 [více…]
  • 25.4.2017 | Badminton
    Tereza Švábíková a Honza Somerlík reprezentovali na MEJ ve Francii [více…]