Více o škole

Sportovní gymnázium Ostrava tvoří součást systému péče o talentovanou mládež. Patří do soustavy speciálních škol v ČR – Ostravě, Jablonci nad Nisou, Jilemnici, Brně, Praze, Kladně, Českých Budějovicích, Plzni, Pardubicích, Zlíně, Mostě a Vrbně pod Pradědem. S profilací sportů oborů sportovní přípravy (atletika, basketbal, cyklistika, moderní a sportovní gymnastika, judo, plavání a volejbal) je jedinou pro celý Moravskoslezský kraj. Od školního roku 2015/2016 se stala kmenovým sportem také cyklistika. Hlavním úkolem školy je skloubení povinností při přípravě na vysokoškolské studium s rozvojem sportovního talentu pomocí efektivního tréninku.

Od 1. 1. 2004 nese Sportovní gymnázium v Ostravě čestný název Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových. Čestný název byl škole propůjčen se souhlasem paní Dany Zátopkové a MŠMT na základě vynikajících dlouhodobých sportovních výsledků studentů SG (bronzové olympijské medaile Jaroslava Báby a Rostislava Olesze).

Bulletin k 25. výročí SG Ostrava

• 26.6.2018 - Všesportovní kurz Račí údolí - propozice [více…]
  • 11.6.2018 - Den policie 2018 - pozvánka [více…]
  • 6.6.2018 - Třídní schůzky pro rodiče a žáky nastupujících 1. ročníků 5. 6. 2018 [více…]