Více o škole

Sportovní gymnázium Ostrava tvoří součást systému péče o talentovanou mládež. Patří do soustavy speciálních škol v ČR – Ostravě, Jablonci nad Nisou, Jilemnici, Jihlavě, Novém Městě na Moravě, Brně, Praze, Kladně, Českých Budějovicích, Plzni, Pardubicích, Vimperku, Zlíně, Prostějově, Jeseníku, Mostě a Bruntále. S profilací sportů oborů sportovní přípravy (atletika, basketbal, cyklistika, moderní a sportovní gymnastika, judo, plavání a volejbal) je jedinou pro celý Moravskoslezský kraj. Hlavním úkolem školy je skloubení povinností při přípravě na vysokoškolské studium s rozvojem sportovního talentu pomocí efektivního tréninku.

Od 1. 1. 2004 nese Sportovní gymnázium v Ostravě čestný název Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových. Čestný název byl škole propůjčen se souhlasem paní Dany Zátopkové a MŠMT na základě vynikajících dlouhodobých sportovních výsledků studentů SG (bronzové olympijské medaile Jaroslava Báby a Rostislava Olesze).

Bulletiny k výročím SG Ostrava

• 14.11.2019 - Mezi oceněnými žáky a týmy středních škol i naši studenti [více…]
  • 4.11.2019 | Výuka
    Aktualizovány rozvrhy [více…]