Domov mládeže a jídelna

Domov mládeže

Žákům, kteří mají své bydliště mimo Ostravu, jsou k dispozici prostory domova mládeže. Jeho výhodou je těsná blízkost budovy školy. Ubytovací kapacita se po rekonstrukci pavilonu domova mládeže bohužel snížila na 45 lůžek, proto bylo nutné přistoupit ke změnám při umísťování žáků a ve větší míře využívat služeb také partnerských subjektů.

Pokoje jsou dvou a trojlůžkové. Sociální zařízení je vždy pro 2 pokoje společné. Každý žák má zajištěn přístup k internetu, který je v ceně ubytování. Všichni ubytovaní mohou, ať už během tréninku či ve svém volném čase, využívat školní tělocvičny, posilovny klasické nebo aerobní i hřišt ve sportovním areálu.

V přízemí pavilonu domova mládeže je školní kuchyň s jídelnou, která zabezpečuje celodenní stravu. Kromě toho mají ubytovaní žáci možnost využívat individuálně kuchyňku. Součástí pavilonu je také studovna, která slouží také jako kulturní místnost.

Školní jídelna

Školní jídelna slouží nejen žákům ubytovaným na domově mládeže, ale i ostatním žákům a zaměstnancům školy. Personál školní jídelny denně připraví na 900 obědů a celodenní stravu pro ubytované žáky. Během hlavních prázdnin v roce 2004 prošla školní jídelna rozsáhlou rekonstrukcí podle požadavků EU.

• 26.6.2019 | Výuka
    Seznam učebnic pro školní rok 2019/2020 zůstal nezměněn [více…]
  • 25.6.2019 | Organizace
    SG obdrželo od pořadatelů Zlaté tretry šek na přípravu sportovních talentů [více…]