Domov mládeže a jídelna

Domov mládeže

Žákům, kteří mají své bydliště mimo Ostravu, jsou k dispozici prostory domova mládeže. Jeho výhodou je těsná blízkost budovy školy. Ubytovací kapacita se po rekonstrukci pavilonu domova mládeže bohužel snížila na 45 lůžek, proto bylo nutné přistoupit ke změnám při umísťování žáků a ve větší míře využívat služeb také partnerských subjektů.

Pokoje jsou dvou a trojlůžkové. Sociální zařízení je vždy pro 2 pokoje společné. Každý žák má zajištěn přístup k internetu, který je v ceně ubytování. Všichni ubytovaní mohou, ať už během tréninku či ve svém volném čase, využívat školní tělocvičny nebo posilovny. Variantou pro volný čas jsou i hřiště sousedního sportovního areálu Sareza.

V přízemí pavilonu domova mládeže je školní kuchyň s jídelnou, která zabezpečuje celodenní stravu. Kromě toho mají ubytovaní žáci možnost využívat individuálně kuchyňku. Součástí pavilonu je také studovna, která slouží také jako kulturní místnost, a aerobní posilovna.

Školní jídelna

Školní jídelna slouží nejen žákům ubytovaným na domově mládeže, ale i ostatním žákům a zaměstnancům školy. Personál školní jídelny denně připraví na 900 obědů a celodenní stravu pro ubytované žáky. Během hlavních prázdnin v roce 2004 prošla školní jídelna rozsáhlou rekonstrukcí podle požadavků EU.

• 16.10.2018 - Pravidla pro hodnocení žáků - AKTUALIZOVÁNY [více…]
  • 11.10.2018 - Protokoly o výsledcích společné části maturitní zkoušky [více…]
  • 8.10.2018 - Informace a termíny k přijímacímu řízení pro školní rok 2019/2020 [více…]

• 12.11.2018 | Atletika