Víceúčelový sportovní areál

Historie

Ve spolupráci s Magistrátem města Ostravy, Úřadem obvodu Ostrava-Jih a SAREZOU byl v září 2007 slavnostně otevřen, za přítomnosti celé řady významných hostů v čele s primátorem Statutárního města Ostravy a paní Danou Zátopkovou, v těsné blízkosti školy víceúčelový sportovní areál. Sportovní areál má zázemí pro všechny atletické disciplíny a jeho součástí je i zázemí pro regeneraci, tenis, streetball, fotbal, volejbal, házenou a umělá horolezecká stěna. Celý projekt finančně podpořilo Statutární město Ostrava a Ministerstvo pro místní rozvoj.

Atletický areál se stal během atletického Mistrovství Evropy do 23 let v roce 2011 tréninkovým a přípravným sportovištěm.

Současnost - sportovní areál pod správou SG

Od 1. ledna 2016 přechází Víceúčelový sportovní areál přímo pod správu školy, což nám umožňuje připravit na následující roky větší využitelnost areálu pro sportovní přípravu našich studentů a širokou veřejnost. I proto se připravují úpravy v areálu, nákup sportovního materiálu a další zvelebení, které jistě zajistí větší atraktivnost pro všechny sportovní nadšence.

V roce 2017 přibylo v areálu workoutové hřiště a byla provedena částečná rekonstrukce tenisových hřišť s umělou trávou.

V roce 2018 bude areál opět sloužit jako tréninkové a přípravné sportoviště pro Kontinentální pohár, který se bude konat v Ostravě.

• 4.1.2018 - Pour féliciter 2018 [více…]
  • 4.1.2018 - Olympijský festival 2018 - náborová výzva [více…]