Zahraniční vzdělávací pobyty

Registrační číslo projektu

CZ.1.07/1.1.00/56.1155

Název projektu Zahraniční vzdělávací pobyty
Název a číslo globálního projektu Podpora nabídky dalšího vzdělávání v Moravskoslezském kraji CZ.1.07/3.2.07
Název a číslo operačního programu Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost CZ.1.07
Název prioritní osy Další vzdělávání
Název a číslo oblasti podpory Podpora nabídky dalšího vzdělávání 7.3.2
Číslo výzvy 56
Název výzvy Moravskoslezský kraj - výzva č. 56 pro GP - oblast podpory 3.2.
Příjemce dotace Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových, Ostrava, příspěvková organizace, Volgogradská 2631/6, Ostrava 70030

Výsledek výběrového řízení na zahraniční vzdělávací pobyty

Berlín s výukou

Ve dnech 9.–13. 11. 2015 se studenti zúčastnili vzdělávacího pobytu v Německu. Byli ubytováni v zámečku Gutshaus ve Wahlsdorfu, kde rovněž probíhala dopolední výuka s německými lektory. Studenti si tak mohli ověřit úroveň svých znalostí z JN.

Během pobytu navštívili Berlín, Drážďany, Postupim a Míšeň. Prohlédli si nejznámější památky těchto měst. Např. Braniborskou bránu, budovu Říšského sněmu, Vítězný sloup, Alexandrovo náměstí s televizní věží, ostrov muzeí, státní operu v ulici Pod lipami, zámek Sanssouci, Cecilienhof, zámek Albrechtsburg. V míšeňské manufaktuře se seznámili s tajemstvím výroby míšeňského porcelánu.

Na závěr pobytu obdrželi studenti certifikát o úspěšném absolvování německého kurzu. Vzdělávací pobyt se vydařil a splnil očekávání nás všech.

Margate s výukou

V rámci Operačního programu „Vzdělání pro konkurenceschopnost“ se vybraní studenti naší školy a 4 pedagogové jako doprovod účastnili ve dnech 28. 11. – 4. 12. 2015 jazykově-vzdělávacího pobytu, který byl financován grantem Výzvy č. 56 z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Vybraná šablona č. 4 byla zaměřena na podporu výuky cizích jazyků a zvýšení kvality ve vzdělání.

40 studentů absolvovalo výuku v rozsahu 9 hodin na jazykové škole Leo Languages v malebném přímořském letovisku Margate na jihovýchodě Anglie v hrabství Kent. Škola v blízkosti historického centra nabízí kvalitní kurzy pro různé věkové skupiny, jazykové úrovně a podle specifických potřeb a zájmů jednotlivců i skupin. Studenti byli rozděleni do několika tříd a výuka byla vedena zkušenými lektory, kteří si svým přístupem získali sympatie studentů, navodili příjemnou pracovní atmosféru a pomohli dětem prolomit počáteční nejistotu. Studenti nadšeně pracovali ve skupinách, individuálně, využívali pracovní listy a prostřednictvím her se seznamovali i s reáliemi daného místa, popř. historickými událostmi. Jejich výuka proběhla bez problémů a výsledkem byla jejich maximální spokojenost.

Studenti byli ubytováni v milých hostitelských rodinách ve skupinkách po 2,3,4. Rodiny se staraly i o jejich stravu, zabezpečili dětem snídaně, balíčky na oběd a večerní jídlo. Každá rodina také děti pravidelně dopravovala na místo srazu a přijížděla si pro ně ve večerních hodinách, kdy jsme se vraceli z výletů. Naše večerní dojezdy do rodin proběhly přesně podle harmonogramu s minimálním až nulovým zpožděním.

Součástí programu byla i odpolední část zaměřená na poznávání významných lokalit v okolí, postupně se studenti seznámili s reáliemi daného místa, kulturou, památkami, takže poznali nejstarší budovu v Margate tzv. Tudor House z r. 1525, historický větrný mlýn, památné městečko Canterbury s věhlasnou katedrálou, jejíž první zmínky odkazují na rok 597 a jsou hlavně spojeny s vraždou arcibiskupa Tomáše Becketa v r. 1170, historické místo a přístav Rochester s dominantou starého hradu, lázeňské přímořské letovisko Brighton s královským Pavilonem a podmořským akváriem Sea Life. V úterý si studenti užili návštěvu hlavního města společně s jízdou na London Eye. Procházkou Londýnem se seznámili s hlavními památkami v centru Londýna od budov Parlamentu po Trafalgarské náměstí, Buckingham palác a další lokality v okolí. Autobusem jsme navíc projížděli další částí centrálního Londýna City, takže kromě tradiční londýnské traffic jam viděli i hrad Tower, most Tower Bridge a nejnovější architekturu slavných londýnských mrakodrapů.

Zájezd byl organizován cestovní kanceláří Active Guide. Její zkušení řidiči nás bezpečně dopravili do Anglie i zpět a její průvodce zajišťoval organizační záležitosti zájezdu.

Tento jazykově-vzdělávací zájezd určitě splnil očekávání studentů v rámci časových možností a byl motivací pro jejich další vzdělávání, účast na soukromých vzdělávacích kurzech nebo individuální výjezd do Anglie v budoucnu.

22. 12. 2015 vyšel o naší cestě do Margate článek v Moravskoslezském deníku.

• 15.6.2017 - Horolezecká stěna [více…]
  • 15.6.2017 - Workoutové hřiště [více…]