Atletika

Atletika je na SŠ-SG již od založení jako kmenový sport. Ve školním roce 1983/1984 se atleti soustředili na ZŠ Provaznická v 6. a 7. třídě jako přípravné ročníky. Prvním profesionálním trenérem se stává Augustin Šulc, po dobu jeho základní služby trénink přebírá Zdeněk Hubáček.

Ve školním roce 1984/1986 je trénink v 6. - 8. třídě na ZŠ Provaznické a v 1. a 2. ročníku SOU Vítkovice, Hasičská ul. veden vedoucím trenérem Zdeňkem Hubáčkem a trenéry Augustinem Šulcem a Petrem Chasákem.

Od školního roku 1985/1986 přecházejí všechny třídy na nové působiště, do současných školních prostor. Současně se zřízením tříd gymnázia přicházejí další trenéři Tatjána Jeroušková a Vladimír Lindovský. Později se trenérský kolektiv rozšířil o Aleše Dudu.

V současné době pracují na SG tito trenéři: Aleš Duda, Vladimír Lindovský, Petr Chasák,  Vladimír Černý, Adam Kosniovský, Jan Kotala a Romana Dubnova.

Jako úvazkoví trenéři pomáhali v průběhu let následující trenéři: Jaroslav Šmídl, Jaroslav Šmíd, Jan Slanina, Jiří Lesák, Oldřich Jurák, Antonín Procházka, Emil Moudrý, Radek Lokša, Richard Havlásek, Jaromír Korbel, Vladimír Černý a Michal Buzek.

Velmi dobrá je spolupráce s CISO Ostrava, kde trenéři SG vypomáhají trenérsky. Ředitelka CISO Táňa Netoličková zase spolupracuje s SG. Stejné je to s SCM Ostrava, kde je trenérem Michal Buzek. Mateřským oddílem nadále zůstává SSK Vítkovice.

Tréninkový proces probíhal v převážné míře na Městském stadionu Aréna SSK Vítkovice. Od roku 2007 se tréninkové prostory výrazně rozšířily o nový sportovní areál u SG. Ke sportovní přípravě jsou dále využívány vlastní tělocvičny, posilovna a areál zdraví Bělská les.

Žáci a absolventi SG absolvují každoročně velké množství atletických závodů. Podílí se velkou mírou na úspěších Atletického klubu SSK Vítkovice v soutěžích družstev mládeže i dospělých a dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější oddíly a kluby při mistrovstvích České republiky.

Nejlepší výsledky atletů od založení až po dnešek

OH
2012 Rosolová Denisa 7. místo 400 m př.
  Bába Jaroslav Q skok vysoký
  Kudlička Jan 8. místo skok o tyči
2008 Ščerbová Denisa 20. místo ve skoku dalekém
  Bába Jaroslav 6. místo ve skoku vysokém
  Dubnova Romana 15. místo ve skoku vysokém
  Kudlička Jan 10. místo ve skoku o tyči
  Milo Lukáš rozběh na 100 m
2004 Bába Jaroslav 3. místo ve skoku vysokém
  Baďurová Kateřina 13. místo ve skoku o tyči
  Ščerbová Denisa 21. místo ve skoku dalekém

MS
2013 Rosolová Denisa 11. místo 400 m př.
    11. místo 4x400 m
  Bába Jaroslav 14. místo skok vysoký
  Kudlička Jan 7. místo skok o tyči
  Slaninová Jana 11. místo 4x400 m
2011 Bába Jaroslav 4. místo skok vysoký
  Kudlička Jan 9. místo skok o tyči
  Rosolová Denisa SF 400 m
    7. místo 4x400 m
  Cachová Kateřina 22. místo sedmiboj
2009 Bába Jaroslav 5. místo ve skoku vysokém
  Kudlička Jan kvalifikace ve skoku o tyči
2007 Bába Jaroslav 8. místo ve skoku vysokém
  Baďurová Kateřina 11. místo ve skoku o tyči
  Ščerbová Denisa kvalifikace ve skoku dalekém
  Dubnová Romana kvalifikace ve skoku vysokém
2005 Bába Jaroslav 5. místo ve skoku vysokém
2003 Bába Jaroslav 11. místo ve skoku vysokém

ME
2012 Rosolová Denisa 2. místo 400 m př.
    3. místo 4x400 m
  Kudlička Jan 6. místo skok o tyči
  Bába Jaroslav 8. místo skok vysoký
2010 Bába Jaroslav 5. místo skok vysoký
  Rosolová Denisa 5. místo 400 m
    R 4x400 m
  Kudlička Jan 10. místo skok o tyči
  Slaninová Jana R 4x400 m
2006 Ptáček Adam kvalifikace ve skoku o tyči
  Dubnová Romana kvalifikace ve skoku vysokém
  Baďurová Kateřina kvalifikace ve skoku o tyči
  Ščerbová Denisa sedmiboj

halové MS
2012 Bába Jaroslav 13. místo skok vysoký
  Rosolová Denisa 6. místo 400 m
2010 Bába Jaroslav 11. místo skok vysoký
  Rosolová Denisa 3. místo 4x400 m
    11. místo 400 m
2004 Bába Jaroslav 3. místo ve skoku vysokém
  Ptáček Adam 3. místo ve skoku o tyči
  Ščerbová Denisa 11. místo ve skoku dalekém
  Baďurová Kateřina kvalifikace ve skoku o tyči

halové ME
2013 Bába Jaroslav 3. místo skok vysoký
  Rosolová Denisa 5. místo 400 m
    3. místo 4x400 m
  Kudlička Jan 5. místo skok o tyči
2011 Rosolová Denisa 1. místo 400 m
  Bába Jaroslav 2. místo skok vysoký
2009 Rosolová Denisa 10. místo v sedmiboji
  Bába Jaroslav kvalifikace ve skoku vysokém
  Žilka Libor rozběh 60 m
2007 Ščerbová Denisa 3. místo ve skoku dalekém
2005 Ščerbová Denisa kvalifikace ve skoku dalekém
  Bába Jaroslav 4. místo ve skoku vysokém
2003 Bába Jaroslav 9. místo ve skoku vysokém
1999 Ptáček Adam 12. místo ve skoku o tyči

ME družstev
2013 Ogrodníková Nikol 5. místo hod oštěp
  Rosolová Denisa 1. místo 400 m př.
    2. místo 4x400 m
  Dubnova Romana 8. místo skok do výšky
  Kudlička Jan 1. místo skok o tyči
  Bába Jaroslav 1. místo skok do výšky
2011 Bába Jaroslav 3. místo skok vysoký
  Kudlička Jan 6. místo skok o tyči
  Milo Lukáš 7. místo 4x100 m
  Rosolová Denisa 2. místo 400 m
    5. místo 4x400 m
    6. místo 200 m
2010 Bába Jaroslav 1. místo skok vysoký
  Rosolová Denisa 1. místo 100 m
    1. místo 4x400 m
  Slaninová Jana 1. místo 4x400 m

ME neslyšících
1999 Wágnerová Tereza 1. místo a WR v trojskoku

Nejlepší výsledky atletů od založení až po dnešek

MS U17
2013 Zeman Jiří Q skok vysoký
  Šádková Veronika R 100 m př.
    8. místo ve skoku dalekém
2007 Cachová Kateřina 1. místo v sedmiboji
  Ogrodníková Nikola 7. místo v sedmiboji
  Slaninová Jana R 100 m
  Kovalčík Tomáš Q skok vysoký
2005 Cachová Kateřina 11. místo v sedmiboji
  Kudlička Jan 6. místo ve skoku o tyči
2003 Ščerbová Denisa 2. místo ve skoku dalekém
  Krása Tomáš 11. místo ve skoku vysokém
2000 Ščerbová Denisa 10. místo ve skoku dalekém
  Bába Jaroslav 10. místo ve skoku vysokém
  Vlček Radim kvalifikace na 100 př.
1998 Baďurová Kateřina 5. místo ve skoku o tyči

MEJ U19
2013 Falharová Pavla 4x400 m (náhradnice)
2011 Veselý Tomáš 14. místo skok vysoký
2009 Cachová Kateřina 2. místo v sedmiboji
  Ogrodníková Nikola 7. místo na 100 m př.
    Q hod oštěpem
  Slaninová Jana semifinále 200 m
2007 Ogrodníková Nikola 3. místo v sedmiboji
  Smola Jiří Q 110 m př.
  Kudlička Jan Q skok o tyči
  Cachová Kateřina Q skok daleký
2005 Ščerbová Denisa 1. místo ve skoku dalekém
2003 Bába Jaroslav 1. místo ve skoku vysokém
  Ščerbová Denisa 4. místo ve skoku dalekém
1999 Borek Tomáš kvalifikace skok daleký
  Ptáček Adam Q skok o tyči
  Brodzáková Pavla kvalifikace na 100 m př.
1997 Hlavatá Petra 10. místo na 400 m př.
1995 Gerych David 7. místo na 3 km př.
  Válková Bohdana 9. místo na 100 m
  Volná Radana 10. místo na 200 m
1993 Volná Radana 11. místo na 200 m
  Válková Bohdana rozběh na 4x100 m
1991 Kovář Milan 8. místo ve skoku dalekém
  Jurášková Petra 10. místo ve vrhu koulí
1989 Čerňanová Eva 7. místo ve vrhu koulí

MSJ U19
2012 Veselý Tomáš 26. místo skok vysoký
2008 Ogrodníková Nikol 8. místo hod oštěpem
    22. místo sedmiboj
2006 Kudlička Jan 5. místo skok o tyči
2004 Ščerbová Denisa 1. místo skok daleký
  Rinková Michaela 6. místo 4x400 m
2002 Bába Jaroslav 8. místo skok vysoký
2000 Havlíček Pavel 6. místo desetiboj
1998 Ptáček Adam 3. místo skok o tyči
1992 Duraja Jaromír Q 110 m př.
1990 Valterová Dana Q 400 m př.

ME U22
2011 Ogrodníková Nikol 22. místo oštěp
  Slaninová Jana 23. místo 200 m
    8. místo 4x100 m
  Urbánková Petra 23. místo 100 m
    8. místo 4x100 m
2009 Kudlička Jan 8. místo ve skoku o tyči
2007 Ščerbová Denisa 2. místo ve skoku dalekém
  Žilka Libor R 100 m
2005 Bába Jaroslav 1. místo ve skoku vysokém
1998 Gerych David 11. místo na 3 km př.
  Bělocká Romana 13. místo ve skoku vysokém
1991 Volná Radana semifinále na 200 m
  Válková Bohdana 5. místo na 4x100 m

EP
2009 Bába Jaroslav 2. místo skok vysoký
  Kudlička Jan 6. místo skok o tyči
2008 Milo Lukáš 2. místo 4x100 m
    5. místo 100 m
  Kudlička Jan 1. místo skok o tyči
  Ščerbová Denisa 3. místo skok daleký
2007 Ščerbová Denisa 3. místo skok daleký
  Žilka Libor 4. místo 4x100 m
2006 Ptáček Adam 3. místo skok o tyči
  Špiláček Dominik 29. místo desetiboj
2005 Ščerbová Denisa 2. místo 100 m
    4. místo skok daleký
2004 Gerych Pavel 2. místo 3000 m př.
  Ptáček Adam 1. místo skok o tyči
  Špiláček Dominik 22. místo desetiboj
  Havlíček Pavel DNS desetiboj
2003 Havlíček Pavel 21. místo desetiboj
2002 Havlíček Pavel 16. místo desetiboj
  Ptáček Adam 1. místo skok o tyči
2000 Havlíček Pavel 6. místo v desetiboji

MEJ v přespolním běhu
2012 Karnufek Radek 97. místo (6 km)

DRUŽBA
1990 Valterová Dana 1. místo 400 př.
1989 Valterová Dana 1. místo 400 př.
1988 Čerňanová Eva 2. místo ve vrhu koulí

EYOD/WYG
2005 Smola Jiří 12. místo 110 m př.
2003 Krása Tomáš 9. místo ve skoku vysokém
2000 Bába Jaroslav 5. místo ve skoku vysokém
1998 Baďurová Kateřina 7. místo ve skoku o tyči
  Borek Tomáš 8. místo ve skoku dalekém
  Havlíček Pavel 10. místo v trojskoku
  Pernica Jan 15. místo v běhu na 800 m
1997 Ptáček Adam 2. místo ve skoku o tyči
1993 Volná Radana 8. místo na 200 m

Rekordy Sportovního gymnázia Ostrava

Kategorie dorostenky do 17 let

100 m Válková Bohdana 12,01 1994
200 m Ščerbová Denisa 24,36 2003
400 m Ščerbová Denisa 55,55 2003
800 m Žižková Lenka 02:08,5 1990
1500m Vrzalová Simona 04:24,7 2004
3 km Morcinková Radka 10:20,6 1989
100 m př. Ogrodníková Nikola 13,78 2007
400 m př. Hlavatá Petra 01:00,6 1995
výška Bělocká Romana 178 1995
dálka Ščerbová Denisa 640 2003
trojskok Ščerbová Denisa 12,37 2003
tyč Baďurová Kateřina 370 1998
7-boj Cachová Kateřina 5 641 b. 2007
koule 3 kg Čerňanová Eva 17,17 1987
disk Jurášková Petra 48,72 1990
kladivo 3 kg Bittnerová Bohumila 52,65 1998
oštěp Ogrodníková Nikola 50,41 2007

Kategorie juniorky do 19 let

100 m Válková Bohdana 11,72 1995
200 m Válková Bohdana 24,28 1995
400 m Rinková Michaela 55,04 2004
800 m Žižková Lenka 02:06,3 1992
1500 m Žižková Lenka 04:25,8 1991
3 km Morcinková Radka 10:23,0 1990
100 m př. Ogrodníková Nikola 13,75 2009
400 m př. Valterová Dana 58,39 1990
výška Bělocká Romana 186 1997
dálka Ščerbová Denisa 668 2004
trojskok Ščerbová Denisa 13,10 2005
tyč Baďurová Kateřina 430 2000
7-boj Cachová Kateřina 5 776 b. 2009
koule 4 kg Čerňanová Eva 16,79 1990
disk Jurášková Petra 56,2 1992
kladivo 4 kg Grómanová Romana 48,73 2003
oštěp Ogrodníková Nikol 54,48 2008
dálka (hala) Ščerbová Denisa 664 2005

Kategorie dorostenci do 17 let

100 m Pospíšil Pavel 10,9 1990
200 m Pospíšil Pavel 21,92 1990
400 m Musil Michal 48,92 1992
800 m Haršány Jaroslav 01:53,3 1992
1500 m Bednář Tomáš 03:51,1 2003
3 km Gerych David 08:53,5 1994
110 m př. Vlček Radim 14,14 2001
400 m př. Kupka Dalibor 54,16 1987
2 km př. Gerych David 05:56,4 1994
výška Bába Jaroslav 216 2001
dálka Borek Tomáš 731 1997
trojskok Ptáčník Marek 14,37 1990
tyč Ptáček Adam 507 1997
10. boj Ptáček Adam 6 878 b. 1997
koule 5 kg Doležel Adam 18,38 1995
disk 1,5 kg Doležel Adam 52,38 1995
kladivo 5 kg Janota Martin 63,49 2001
oštěp 600 gr. Nový Jan 68,82 2000

Kategorie juniorů do 19 let

100 m Milo Lukáš 10,72 2002
200 m Ptáček Adam 21,63 1996
400 m Benda Jiří 49,17 1990
800 m Grecman Daniel 01:50,20 2011
1500 m Bednář Tomáš 03:47,7 2004
5 km Bednář Tomáš 15:14,5 2004
3 km př. Gerych David 08:58,3 1996
110 m př. Smola Jiří 13,96 2006
400 m př. Karásek Tomáš 53,38 1990
výška Bába Jaroslav 232 2003
dálka Borek Tomáš 763 1999
trojskok Bába Jaroslav 14,43 2003
tyč Ptáček Adam 560 1999
koule 6,25 kg Spazier Ondřej 16,51 2002
disk 2 kg Bernard Radim 50,82 1993
kladivo 6,25 kg Horsák Marcel 61,92 1990
oštěp 800 Planka Petr 67,46 1996
10-boj Havlíček Pavel 7 203 b. 2000

Překonané české rekordy

Čerňanová Eva vrh koulí 17,17 m (3 kg) kat. dorostu 1987
Valterová Dana 400 m př. 58,5 s kat. juniorek 1989
Brodzáková Pavla 200 m př. 28,63 s kat. žactva 1994
Hlavatá Petra 300 m př. 42,71 s kat. dorostu 1994
Bittnerová Bohumila hod kladivo 50,06 m kat. dorostu 1997
Urbanová Marie skok o tyči 360 cm kat. dorostu 1997
Baďurová Kateřina skok o tyči 360 cm kat. žactva 1997
Baďurová Kateřina skok o tyči 430 cm kat. juniorek 2000
Nový Jan hod oštěpem 67,95 m kat. dorostu 2001
Ščerbová Denisa 60 m př. 8,56 s kat. dorostu 2002
Bába Jaroslav skok do výšky 232 cm kat. juniorů 2003
Ščerbová Denisa skok do dálky 640 cm kat. dorostu 2003
Kohútová Veronika 100 m př. 14,3 s kat. žactva 2003
Ščerbová Denisa skok do dálky (hala) 664 cm kat. juniorů 2005
Tabačková Nikol hod oštěpem 55,55 m kat. žactva 2013
Friš Jan 1500 m (hala) 3:46,98 kat. juniorů 2014


Aktuality

  • 14.11.2014
    Výzva k podání cenových nabídek - Oprava WC a předsíněk sociálních zařízení... [více…]
  • 13.11.2014
    Matematika pro všechny [více…]
  • 12.11.2014
    Aktualizovány přihlášky pro přijímací řízení [více…]
[archív aktualit]

Sportovní zprávy

  • 20.11.2014
    Rozhovor s Barborou Průdkovou v Deníku [více…]
  • 9.11.2014
    Judisté SG úspěšní na mezinárodním turnaji v Polsku [více…]
  • 9.11.2014
    Jan Somerlík slavil na turnaji v Praze i na jihu Evropy [více…]
[archív sportovních zpráv]