Moderní gymnastika

Moderní gymnastika byla na SG D. a E. Zátopkových jako kmenový sport zařazena 1. 9. 2005. Všechny studentky oboru moderní gymnastika se pravidelně zúčastňují pohárových soutěží v rámci republiky, mistrovských soutěží v jednotlivých věkových kategoriích a zároveň soutěží na mezinárodní úrovni. Vzhledem k narůstajícímu počtu studentek v oboru moderní gymnastika, se děvčata mohou účastnit nejen soutěží jednotlivkyň, ale rovněž soutěží společných skladeb, které vyžaduje 5 závodnic stejné věkové kategorie pro 1 skladbu.

Podle výkonnosti jsou děvčata rozdělena do skupiny A ( naděje, juniorky a seniorky) – závodí podle mezinárodního programu F.I.G. a do skupiny B (kadetky a dorostenky) – závodí podle národních pravidel ČSMG. Nejúspěšnější studentkou (absolventkou) je Zuzana Válková, která byla od roku 2003 nepřetržitě členkou juniorského a později seniorského reprezentačního družstva. 2x se účastnila Mistrovství světa – v roce 2005 jako členka společné skladby a v roce 2010 jako jednotlivkyně.

Současnou nejúspěšnější studentkou oboru moderní gymnastika je Andrea Kozová, která v roce 2013 získala medailové umístění na MČR kadetek starších v národním programu. Od roku 2014 byla zařazena do mezinárodního programu a získala 6. místo na MČR juniorek ve cvičení se stuhou. Rovněž se zúčastnila mezinárodního závodu F.I.G. v belgickém Gentu, kde v konkurenci 31 závodnic z 16 zemí celého světa obsadila celkově 16. místo a v sestavách se stuhou a kužely postoupila do finále.

Na přípravě závodnic se podílí Hana Kyšková Nadkanská a Martina Nečasová. Současné studentky i absolventky SG  jsou členkami sportovních klubů SSK Vítkovice a SK MG Havířov. Sportovní příprava probíhá v prostorách sportovní haly na Plzeňské ulici a tělocvičně ZŠ Mitušova 16 v Ostravě Hrabůvce. 2x ročně absolvují závodnice společně zimní a letní soustředění. Rovněž se účastní mezinárodních campů.

Studentky osmiletého studia

  • Hana Havlasová, Karolína Štefková, Viktorie Straková, Andrea Kozová, Kristýna Nadkanská, Nikol Pavlovská, Stela Špundová, Jana Mertová, Klára Dybalová, Petra Kmochová

Absolventky

  • Zuzana Válková, Martina Nečasová, Iva Bajgarová, Veronika Mazochová, Markéta Klusová, Ester Volná

Video

Nejlepší výsledky moderních gymnastek

2014/2015
MČR kadetky mladší Viktorie Straková 12. místo víceboj, 4 .místo bez náčiní
  Hana Havlasová 7. místo víceboj, 4. místo s míčem
Carlsbad Cup (Karlovy Vary) Andrea Kozová 6. místo (juniorky)
  Hana Havlasová 8. místo (kadetky ml.)
Pohár města Ostravy Andrea Kozová 3. místo (juniorky)
  Nikol Pavlovská 12. místo (dorostenky)
  Stela Špundová 17. místo (dorostenky)
  Karolína Štefková 17. místo (kadetky ml.)
Pohár města Vyškova Hana Havlasová 4. místo (kadetky ml.)
  Viktorie Straková 1. místo (kadetky ml.)
  Stela Špundová 2. místo (dorostenky)
Přerovská stuha Andrea Kozová 4. místo víceboj, 1. místo kužele (juniorky)
  Viktorie Straková 11. místo (kadetky ml.)
  Hana Havlasová 5. místo víceboj, 3. místo bez náčiní (kadetky ml.)
  Karolína Štefková 24. místo (kadetky ml.)
Žďárská sněženka Hana Havlasová 1. místo (kadetky ml.)
  Viktorie Straková 4. místo (kadetky ml.)
  Nikol Pavlovská 6. místo víceboj, 1. místo kužele (kadetky st.)
MT Warszawa (Polsko) Andrea Kozová 6. místo víceboj, 3. místo s míčem
MT Insbruck (Rakousko) Andrea Kozová 5. místo
MT Gent (Belgie) Andrea Kozová 16. místo 4boj
MT Lvov (Ukrajina) Andrea Kozová 3. místo 4boj

Společné skladby 2014/2015
Viktorie Straková, Nikol Pavlovská, Stela Špundová, Andrea Kašlová, Anna Kudelová MČR 8. místo
(společná skladba s 5 míči) Oblastní přebor 1. místo
  Creative Cup Přerov 3. místo
  Pohár města Vyškova 2. místo
  Jihlavský ježek 6. místo

2012/2013
MČR kadetky starší Andrea Kozová 3. místo
  Karolína Kyšková 7. místo
  Nikol Pavlovská 19. místo
  Viktorie Volná 30. místo
  Stela Špundová 33. místo
MČR dorostenky Ester Volná 12. místo
  Jana Mertová 24. místo

2011/2012
MČR kadetky mladší Karolína Kyšková 1. místo
  Nikol Pavlovská 7. místo
  Viktorie Volná 24. místo
  Stela Špundová 25. místo
MČR dorostenky Ester Volná 8. místo
  Klára Dybalová 29. místo
MČR naděje starší Andrea Kozová 20. místo
MČR společné skladby Viktorie Volná, Nikol Pavlovská, Andrea Kozová, Stela Špundová, Barbora Travinská, Kristýna Hruboňová 4. místo

2010/2011
Blanka Žáková (MP, RČR) MČR 1. místo (I. VT)
  ME AEON Cup Japonsko účast na klubovém ME
  MČR seniorek 3. místo - postup na ME, příprava na MS 2011 (I. MT)
Markéta Klusová (MP) MČR 11. místo - seniorky
  MT MP Cup Warszawa 6. místo
Karolína Kyšková (MP) MČR 2010 1. místo - společné skladby Nadějí
  Obl. přebor 2011 1. místo - Naděje starší
  MČR 2011 20. místo - Naděje starší
Jana Mertová (NP) MČR 2010 8. místo - společné skladby juniorky
  Obl. přebor 2011 5. místo - kadetky mladší
  MČR 2011 15. místo, účast ve finále - kadetky mladší
Klára Dybalová (NP) MČR 2010 8. místo - společné skladby juniorky
  Obl. přebor 2011 4. místo - kadetky mladší (3. místo ve finále se stuhou)
  MČR 2011 17. místo - kadetky mladší
Ester Volná (MP) MČR 22. místo - juniorky
Společné skladby Naděje mladší Obl. přebor 2. místo
Viktorie Volná, Stela Špundová, Kristýna Hruboňová, Nikol Pavlovská Creative Cup Přerov 3. místo - mezinárodní turnaj
  Trasko Cup 4. místo
  Sametová stuha 3. místo
  MČR 6. místo (z 20 družstev)

* MP - mezinárodní program, NP - národní program, RČR - reprezentantka ČR

2008/2009
Zuzana Válková MČR (sk. A) 5. místo - 4boj
    4. místo - míč, obruč, stuha
    6. místo - švihadlo
    seniorská reprezentace jednotlivkyň
Ester Volná MČR (sk. B) 4. místo - společné skladby

2007/2008
Zuzana Válková MT Riga
- reprezentace
8. místo - 4boj
    3x. 8. místo, 1x 7. místo
  MT Gent
- závod F.I.G.
4. místo 4boj,
postup do všech finále
    2. místo - obruč, švihadlo
    4. místo - stuha
Iva Bajgarová MČR (sk. B) 6. místo - míč

2006/2007
Zuzana Válková MČR (sk. A) 9. místo - 4boj
    6. místo - kužely, stuha
  MT Dunajský pohár
- reprezentace
6. místo - obruč
Martina Nečasová MČR dorostenek 3. místo
Iva Bajgarová MČR dorostenek 10. místo

2005/2006
Zuzana Válková MS Baku 18. místo
  MČR (sk. A) 4. místo - 4boj
    2. místo - kužely, švihadlo
    3. místo - míč, stuha
Martina Nečasová MČR dorostenek 4. místo


Aktuality

  • 26.4.2017 - Všesportovní kurz Račí údolí - první informace [více…]
  • 30.3.2017 - Přijímací řízení 2017/2018 [více…]
  • 17.3.2017 - Zpráva o činnosti a plnění úkolů příspěvkové organizace za rok 2016 [více…]
[archív aktualit]

Sportovní zprávy

  • 25.4.2017 | Judo
    Tomáš Pustějovský a Zuzana Janiczková jsou českými mistry v judu pro rok 2017 [více…]
  • 25.4.2017 | Badminton
    Tereza Švábíková a Honza Somerlík reprezentovali na MEJ ve Francii [více…]
  • 25.4.2017 | Plavání
    CISO pořádá plavecký kemp Cesta do Tokia [více…]
[archív sportovních zpráv]

Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava