Sportovní gymnastika

Od školního roku 1994 – 1995 patří sportovní gymnastika mezi kmenové sporty Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových.  Během tohoto období dosáhli studenti a studentky naší školy řady významných výsledků a reprezentovali svými výkony nejen školu, mateřský klub a město Ostravu, ale i Českou republiku na evropských i světových soutěžích.

Na mistrovských soutěžích v letech 1999 – 2015 získali naši studenti celkem 30 titulů Mistra ČR, 42x získali stříbrnou a 48x bronzovou medaili. Nejlepší z nich byli členy žákovských, juniorských nebo seniorských reprezentačních výběrů a zúčastnili se řady mistrovství světa, mistrovství Evropy, světových univerziád a Olympijských her mládeže.

Smluvními partnery pro sportovní gymnastiku jsou dva kluby – Gymnastický klub Vítkovice a Sokol Moravská Ostrava. Sportovní příprava probíhá ve sportovních halách v Ostravě – Výškovicích na ulici 29. dubna 33 a v Ostravě 1 na ulici Čs. legií 6.

Účastníci mistrovství světa, mistrovství Evropy, světové univerziády a Olympijských her mládeže

  • Bučková Jana, Fučková Nikola, Chytilová Petra, Kašovská Lucie, Kudílková Klára, Mrkvicová Jana, Oboňová Zuzana, Ožanová Veronika, Cenková Veronika, Ochynská Tereza

Účastníci mistrovství Evropy družstev TeamGym

  • Bialková Petra, Farana Roman, Gellertová Lucie, Jurčová Blanka, Kapošváryová Hana, Kavková Věra, Kinclová Tereza, Lukášová Veronika, Macíčková Jana, Martínková Kateřina, Masopustová Petra, Ožanová Veronika, Paščáková Zuzana, Prášková Lucie, Stiborová Petra, Uhrová Barbora, Válová Radka, Zivčáková Veronika, Žitníková Vendula

Nejlepší výsledky sportovních gymnastek

MMČR - mistr. třída
2014 Tereza Ochynská 3. víceboj, 2. přeskok, 3. prostná, 4. bradla
  Nadine Kanonová 6. víceboj, 4. přeskok, 6. prostná
2009 Veronika Ožanová 4. víceboj, 2. přeskok, 6. bradla, 5. prostná
2008 Veronika Ožanová 3. víceboj, 1. finále přeskok, 3. finále prostná
  Tereza Kinclová 4. víceboj, 3. přeskok, 4. prostná
2007 Veronika Ožanová 8. víceboj, 6. přeskok, 6. prostná
2006 Veronika Ožanová 3. víceboj, 3. přeskok, 5. bradla, 5. kladina
  Lucie Gellertová 4. přeskok
2005 Veronika Ožanová 4. víceboj, 2. kladina
  Lucie Gellertová 5. víceboj, 1. přeskok, 3. prostná

MMČR - juniorky A
2014 Veronika Cenková 1. víceboj, 1. bradla, 1. prostná, 2. kladina, 6. přeskok
  Laura Smolecová 7. víceboj, 3. kladina, 5. prostná
  Viktorie Ringerová 4. přeskok
2013 Veronika Cenková 4. víceboj, 1. prostná, 3. přeskok, 4. bradla a kladina
  Nadine Kanonová 8. víceboj, 2. prostná, 4. přeskok
2012 Tereza Ochynská 2. víceboj, 1. přeskok, 2. bradla, 2. prostná
2011 Tereza Ochynská 2. bradla, 3. kladina, 3. přeskok
2009 Nikola Fučková 6. víceboj, 1. přeskok, 1. prostná
2008 Nikola Fučková 2. víceboj, 1. kladina, 2. přeskok, 2. prostná
2007 Vendula Žitníková 1. přeskok, 2. bradla
  Nikola Fučková 5. kladina, 6. přeskok
2006 Barbora Uhrová 4. bradla
2004 Tereza Kinclová 1. volný víceboj, 6. víceboj, 3. přeskok, 4. kladina

MČR juniorky B
2014 Klára Štelclová 3. místo
2011 Markéta Kolářová 1. místo
2010 Markéta Kolářová 1. místo

MČR kadetky
2013 Viktorie Ringerová 8. místo víceboj
2012 Veronika Cenková 3. místo povinný program
2011 Veronika Cenková 3. místo povinný program
2010 Tereza Ochynská 1. místo
    3. místo povinný program
2009 Tereza Ochynská 2. místo
2007 Aneta Šťastná 1. místo

MČR žákyně
2012 Laura Smolecová 6. místo
2010 Veronika Cenková 3. místo
2004 Věra Kavková 2. místo

MČR ženy B
2014 Tereza Luchesi 2. místo
2013 Markéta Kolářová 3. místo
2012 Tereza Kinclová 1. místo
  Markéta Kolářová 3. místo
2009 Barbora Uhrová 1. místo
2008 Barbora Uhrová 1. místo
  Jana Mrkvicová 2. místo
2007 Barbora Uhrová 1. místo
2006 Zuzana Oboňová 3. místo
2005 Kateřina Martínková 2. místo

Extraliga
2014 Sokol Mor. Ostrava 3. místo (Cenková, Ochynská, Orságová)
  GK Vítkovice 5. místo (Chromá, Kolářová, Ringerová, Smolecová)
2013 GK Vítkovice 4. místo (Kolářová, Ringerová, Smolecová, Stahalíková)
2012 Sokol Mor. Ostrava 6. místo (Cenková, Ochynská, Kanonová)
2010 Sokol Mor. Ostrava 2. místo (Cenková, Ochynská, Ožanová, Kanonová)
2009 Sokol Mor. Ostrava 2. místo (Ochynská, Ožanová, Šťastná)
2008 Sokol Mor. Ostrava 2. místo (Ožanová, Šťastná)
  GK Vítkovice 3. místo (Fučková, Kinclová)
2007 GK Vítkovice 2. místo (Fučková, Kinclová,
Žitníková)
2006 GK Vítkovice 3. místo (Gellertová, Kinclová,
Mrkvicová, Ožanová)
2005 GK Vítkovice 4. místo (Gellertová, Kinclová,
Mrkvicová, Ožanová)
2004 GK Vítkovice 3. místo (Gellertová, Kinclová,
Mrkvicová, Ožanová)

I. liga
2014 Sokol Mor. Ostrava 4. místo (Luchesi, Šustáková, Schneiderová, Moravcová, Šťastná)
2013 Sokol Mor. Ostrava 3. místo (Cenková, Kanonová, Luchesi, Ochynská, Orságová, Šustáková)
2012 Sokol Mor. Ostrava 5. místo (Luchesi, Orságová, Šťastná, Šustáková)
2012 GK Vítkovice 3. místo (Kolářová, Smolecová, Stahalíková)
2010 GK Vítkovice 2. místo (Fučková, Kinclová, Kolářová, Uhrová, Válová, Žitníková)
2009 GK Vítkovice 3. místo (Uhrová, Válová, Kolářová)
2008 GK Vítkovice 3. místo (Uhrová, Válová, Žitníková)
2007 Sokol Mor. Ostrava 1. místo (Ožanová, Mrkvicová, Martínková, Masopustová, Coritarová, Šťastná)

II. liga
2014 GK Vítkovice 1. místo (Jaskovičová, Jadrníčková, Orliczková, Štelclová)
  Sokol Mor. Ostrava 3. místo (Masopustová, Michnová, Picmausová, Marešová, Pumanová)
2013 GK Vítkovice 2. místo (Chromá, Jaskovičová, Kinclová, Oboňová, Štelclová)
2012 GK Vítkovice 3. místo (Ringerová, Dudová, Štelclová)
2011 GK Vítkovice 2. místo (Ringerová, Stahalíková)
2008 Sokol Mor. Ostrava 2. místo (Jurčová, Masopustová, Mrkvicová, Zivčáková)

2011

EYOF - Trabzon/Turecko

Tereza Ochynská reprezentovala ČR na Evropském olympijském festivalu mládeže.

2010

MISTROVSTVÍ EVROPY TEAMGYM 2010 – Malmö/ Švédsko

Družstvo GK Vítkovice se zúčastnilo ME TeamGym v Malmö, kde postoupilo do finále soutěže MIX-týmů a obsadilo výborné 6. místo.

Závodníci:
  • GK Vítkovice – MIX tým (Kinclová Tereza, Uhrová Barbora, Válová Radka, Žitníková Vendula – studentky SG Ostrava, Farana Roman, Ožanová Veronika – absolventi SG Ostrava)

2009

Mistrovství Evropy žen - Miláno/Itálie

Seniorská reprezentantka Veronika Ožanová startovala ve víceboji a obsadila 43. místo.

MZ Zelena Jama Open – Lublaň/Slovinsko

Juniorská reprezentantka Nikola Fučková zvítězila na MZ ve Slovinsku a přispěla k 3. místu družstva ČR.

EYOF – Tampere/Finsko

Nikola Fučková reprezentovala ČR na Evropském olympijském festivalu mládeže.

2008

MISTROVSTVÍ EVROPY TEAMGYM 2008 – Gent

Závodníci:

  • GK Vítkovice – MIX tým (Kinclová Tereza, Uhrová Barbora, Válová Radka, Žitníková Vendula – studentky SG Ostrava, Farana Roman – absolvent SG Ostrava)

ME družstev TeamGym v Ghentu se zúčastnilo 51 družstev, která byla rozdělena do 3 kategorií – družstva žen, družstva mužů a MIX týmy. Naše družstvo postoupilo do finále mix týmů, kde obsadilo výborné 6. místo a obhájilo finálové umístění z ME TeamGym 2006 v Ostravě. Záznam z vystoupení našeho družstva na ME si můžete prohlédnout na www.gk-vitkovice.cz.

MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIOREK 2008 – Clermont-Ferrand

Družstvo juniorek ČR obsadilo na MEv konkurenci 27 států 19. místo, Nikola Fučková skončila při svém prvním startu na Mistrovství Evropy z našich závodnic druhá a 3x bodovala pro družstvo.

SP Grand Prix Ostrava

Seniorská reprezentantka Veronika Ožanová se probojovala do dvou finále SP Grand Prix v Ostravě. Na přeskoku obsadila vynikající 3. místo a na prostných skončila 7.


Aktuality

  • 26.4.2017 - Všesportovní kurz Račí údolí - první informace [více…]
  • 30.3.2017 - Přijímací řízení 2017/2018 [více…]
  • 17.3.2017 - Zpráva o činnosti a plnění úkolů příspěvkové organizace za rok 2016 [více…]
[archív aktualit]

Sportovní zprávy

  • 25.4.2017 | Judo
    Tomáš Pustějovský a Zuzana Janiczková jsou českými mistry v judu pro rok 2017 [více…]
  • 25.4.2017 | Badminton
    Tereza Švábíková a Honza Somerlík reprezentovali na MEJ ve Francii [více…]
  • 25.4.2017 | Plavání
    CISO pořádá plavecký kemp Cesta do Tokia [více…]
[archív sportovních zpráv]

Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava