Volejbal a beachvolejbal

Děvčata

Volejbal dívek na SG je zastoupen především hráčkami volejbalového klubu TJ OSTRAVA. Podrobnější informace o TJ Ostrava lze najít na stránkách:

Celkem studuje na Sportovním gymnáziu Ostrava 22 volejbalistek. Družstvo juniorek A hraje Extraligu juniorek pod vedením trenérů Jiřího Kozla a Ladislava Pinka. Družstvo juniorek B hraje 1.ligu juniorek pod vedením Kamila Boštíka. Družstvo juniorek C hraje krajský přebor pod vedením Radka Brzobohatého a Jiřího Záveského. Družstvo kadetek A hraje Extraligu kadetek, trenérem je Kamil Boštík. Na nižším stupni studují děvčata, která hrají v kategorii žákyň pod vedením trenérů Ivety Krátké a Josefa Chomy.

Mnoho našich bývalých studentek hraje v současných extraligových družstvech naší domácí soutěže, některé hrají v zahraničí. V družstvu žen TJ Ostrava hrají Hana Čuboňová, Klára Faltínová, Iva Šípová, Kateřina Válková a Kateřina Zemanová. V Olomouci hrají Martina Michalíková a Nikol Sajdová. Ve Frýdku-Místku nastupují Adéla Borovcová, Markéta Kukučová, v Přerově Zuzana Hrabalová.

Mnoho našich bývalých studentek dále pokračuje i v nižších soutěžích. Druhou ligu v družstvu TJ Ostrava B hraje 9 bývalých studentek SG. Družstvo trénuje Radek Brzobohatý a Oldřich Holcman. Zuzana Ondrušková hraje a studuje na univerzitě v Arkadelphii v Arkansasu v USA. Mnohé další bývalé studentky hrají i nižší volejbalové soutěže. Největšího úspěchu dosáhla v roce 2000 Ivana Plchotová, která s naší reprezentací ČR zvítězila na ME juniorek ve Švýcarsku a získala ocenění nejlepší blokařky šampionátu.

Některé z našich bývalých studentek se uplatnily i v beachvolejbalu. Nejúspěšnější z nich je Barbora Hermannová, která společně s Markétou Slukovou jsou naším nejlepším párem a v roce 2016 se zúčastnily LOH v Riu v Brazílii. Barbora Hermannová je také několikanásobnou vítězkou turnajů Světového poháru a patří do světové beachvolejbalové elity. V roce 2018 se v beachvolejbalovém žebříčku společně se svou spoluhráčkou Markétou Slukovou dokonce dostaly na 1.místo ve světovém žebříčku. Kateřina Válková se umístila na 4.místě na OH mládeže v Číně. Mezi naši beachvolejbalovou špičku patří také Martina Jakubšová.

Chlapci

Volejbal chlapců na SG je zastoupen hráči GREEN VOLLEY BESKYDY a hráči VK OSTRAVA. Nyní studuje na SG celkem 6 hráčů z Beskyd a 8 hráčů z VK OSTRAVA. 

GREEN VOLLEY BESKYDY

Družstvo juniorů z Beskyd hraje extraligu juniorů pod vedením trenérů – Tomáše JamboraLeoše Šrámka. Družstvo juniorů B hraje 1. ligu juniorů pod vedením trenéra – Jana Kapery. Družstvo kadetů hraje extraligu kadetů pod vedením trenérů - Jana Kapery a Leoše Šrámka. Mladší kategorie žáků trénuje Radek Podola a Jonáš Stonavský. Někteří naší bývalí studenti hrají v extraligových klubech (Adam Kozák – Kladno volejbal cz). 1.ligu mužů hraje Jakub Vašut (Black Volley Beskydy). Mnozí naší studenti hrají nižší soutěže.

Podrobnější informace naleznete na stánkách: 

VK OSTRAVA

Družstvo juniorů a kadetů trénuje hlavní trenér Lubomír Vašina s as.trenéra Tomášem Zedníkem, Danielem KarolemDavidem Travinským. Družstvo žáků trénuje hlavní trenér Roman Dvoran s as.trenéra Tomášem Zedníkem a Martinem Vaculíkem.

Výrazným úspěchem bylo vítězství juniorů v Extralize v roce 2016, a také dva tituly starších žáků v letech 2013 a 2014. Za družstvo mužů VK Ostrava hrající Extraligu mužů pravidelně nastupují současní i bývalí studenti Sportovního gymnázia – Šmídl Matěj, Vašina Lukáš, Balon Jakub, Bořuta Filip, Dvořák Jakub, Lex Matěj. V minulosti hráli extraligu: David Konečný a Richard Mauler. Největšího úspěchu dosáhl v roce 2017 Lukáš Vašina, který s naší reprezentací ČR 99 zvítězil na ME 99 v Maďarsku a získal titul mistra Evropy.

Další informace naleznete na stránkách:

Úspěchy v nejvyšších soutěžích

Současní studenti i bývalí absolventi jsou taktéž členy extraligových týmů mužů. Mužstvo DHL Ostrava s absolventy Richardem Maulerem a Jaromírem Švastou vybojovali titul Mistra ČR ve volejbalové extralize.

Ročník Extraliga junioři BeskydyExtraliga kadeti BeskydyExtraliga junioři OstravaExtraliga kadeti Ostrava
2017/2018 9. 5. 3. 7.
2016/2017 6. 9. 5. 4.
2015/2016 4. 5. 1. 3.
2014/2015 6. 9. 3. 3.
2013/2014 4. 6. 3. 5.

Ročník Extraliga juniorekExtraliga kadetek
2017/2018 9. 6.
2016/2017 9. 12.
2015/2016 9. 11.
2014/2015 6. 11.
2013/2014 7. 10.


Aktuality

 • 18.11.2019 | Organizace
  Systém Bakaláři aktualizován a plně dostupný [více…]
 • 18.11.2019 | Organizace
  Systém Bakaláři bude během pondělního večera nedostupný z důvodu aktualizace [více…]
 • 14.11.2019 - Mezi oceněnými žáky a týmy středních škol i naši studenti [více…]
[archív aktualit]

Sportovní zprávy

 • 14.11.2019 | Volejbal
  Studenti gymnázia Dany a Emila Zátopkových Ostrava zabojují o Brazílii [více…]
 • 13.11.2019 | Volejbal
  Derby ve volejbalové lize juniorek [více…]
 • 13.11.2019 | Moderní gymnastika
  První závody moderních gymnastek ve společných skladbách [více…]
[archív sportovních zpráv]

Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava