Úspěšný víkend moderních gymnastek v Bratislavě a Veselí n. Moravou

V sobotu 1. dubna se 3 studentky SG obor moderní gymnastika rozjely na soutěže v moderní gymnastice.V Bratislavě se konalo Mistrovství České a Slovenské republiky v Mistrovské třídě, na které se nominovala seniorská závodnice Andrea Kozová a ve Veselí na Moravě se konal přátelský pohárový závod, kterého se účastnila Táňa Krištofová v kategorii kadetek starších a Nikol Pavlovská, která závodila v kategorii dorostenek.

Naprosto perfektní výkon předvedla na Mistrovství české a slovenské republiky v Mistrovské třídě seniorek v Bratislavě Andrea Kozová. V sobotu závodilo celkem 18 českých a 9 slovenských závodnic v předepsaném čtyřboji – obruč , míč, kužele a stuha. V neděli pak proběhlo finále v jednotlivých náčiních, do kterého se mohlo nominovat vždy 6 nejlepších českých a 4 slovenské závodnice v každém náčiní.

Od začátku roku 2017 se závodí podle změněných pravidel nového OH cyklu, které přinesly v sestavách velké změny. Přestože čas na přípravu byl velmi omezený, stejně jako počet přípravných závodů, dovedla se Andrejka zkoncentrovat a podat maximální výkon. Obsadila celkově 5. místo se stejným počtem bodů jako závodnice na 4. místě (při stejném počtu bodů pak rozhoduje nejvyšší známka za provedení a tu měla závodnice na 4. místě). Andrejka si svým kvalitním výkonem vybojovala účast ve 2 finále s míčem a se stuhou . Nedělní finále začalo pro Andrejku sestavou s míčem, kterou v sobotu zajela nejlépe ze všech svých sestav a měla za ní nejvyšší známku. Bohužel neunesla psychický tlak a sestava se jí úplně nevydařila. Hned v začátku sestavy udělala 2 větší chyby a přestože to nevzdala a zbytek sestavy už zajela bez chyby, skončila na 6. místě. Sestavou se stuhou zacvičila velmi čistě , potvrdila svůj sobotní výkon a skončila na 5. místě.

Velmi úspěšné byly i závody ve Veselí n. Moravou. Nejlépe si vedla Nikol Pavlovská v kategorii dorostenek, která závodila se sestavou s obručí a kužely a obsadila celkově 1.místo . Medailové umístění získala i Táňa Krištofová v kategorii kadetek mladších, kde osadila v sestavách s míčem a obručí celkově 2. místo.

Archív sportovních zpráv 7.4.2017 | Kategorie: Sport – Moderní gymnastika Google+ twitter facebook Email