Úspěšný víkend moderních gymnastek v Bratislavě a Veselí n. Moravou

V sobotu 1. dubna se 3 studentky SG obor moderní gymnastika rozjely na soutěže v moderní gymnastice.V Bratislavě se konalo Mistrovství České a Slovenské republiky v Mistrovské třídě, na které se nominovala seniorská závodnice Andrea Kozová a ve Veselí na Moravě se konal přátelský pohárový závod, kterého se účastnila Táňa Krištofová v kategorii kadetek starších a Nikol Pavlovská, která závodila v kategorii dorostenek.

Naprosto perfektní výkon předvedla na Mistrovství české a slovenské republiky v Mistrovské třídě seniorek v Bratislavě Andrea Kozová. V sobotu závodilo celkem 18 českých a 9 slovenských závodnic v předepsaném čtyřboji – obruč , míč, kužele a stuha. V neděli pak proběhlo finále v jednotlivých náčiních, do kterého se mohlo nominovat vždy 6 nejlepších českých a 4 slovenské závodnice v každém náčiní.

Od začátku roku 2017 se závodí podle změněných pravidel nového OH cyklu, které přinesly v sestavách velké změny. Přestože čas na přípravu byl velmi omezený, stejně jako počet přípravných závodů, dovedla se Andrejka zkoncentrovat a podat maximální výkon. Obsadila celkově 5. místo se stejným počtem bodů jako závodnice na 4. místě (při stejném počtu bodů pak rozhoduje nejvyšší známka za provedení a tu měla závodnice na 4. místě). Andrejka si svým kvalitním výkonem vybojovala účast ve 2 finále s míčem a se stuhou . Nedělní finále začalo pro Andrejku sestavou s míčem, kterou v sobotu zajela nejlépe ze všech svých sestav a měla za ní nejvyšší známku. Bohužel neunesla psychický tlak a sestava se jí úplně nevydařila. Hned v začátku sestavy udělala 2 větší chyby a přestože to nevzdala a zbytek sestavy už zajela bez chyby, skončila na 6. místě. Sestavou se stuhou zacvičila velmi čistě , potvrdila svůj sobotní výkon a skončila na 5. místě.

Velmi úspěšné byly i závody ve Veselí n. Moravou. Nejlépe si vedla Nikol Pavlovská v kategorii dorostenek, která závodila se sestavou s obručí a kužely a obsadila celkově 1.místo . Medailové umístění získala i Táňa Krištofová v kategorii kadetek mladších, kde osadila v sestavách s míčem a obručí celkově 2. místo.


Archív sportovních zpráv 7.4.2017 | Kategorie: Sport – Moderní gymnastika Google+ twitter facebook Email


Aktuality

 • 18.5.2018 - Přijatí uchazeči v rámci autoremedury ze dne 18.5.2018 [více…]
 • 18.5.2018 - Výsledky PŘ oboru 79-42-K/41 Gymnázium se sportovní přípravou po náhradním... [více…]
 • 17.5.2018 - Rozpis maturitních zkoušek (AKTUALIZOVÁNO) [více…]
[archív aktualit]

Sportovní zprávy

 • 10.5.2018 | Basketbal
  Basketbalisté NH Ostrava mistry ČR do 13 let [více…]
 • 9.5.2018 | Atletika
  Bára Sajdoková si vybojovala účast na atletické ME U17 [více…]
 • 30.4.2018 | Judo
  Kristýna Polášková a Radek Rýpar juniorskými vicemistry v judu [více…]
[archív sportovních zpráv]

Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava