Zase máme reprezentantku v moderní gymnastice

Po delší pauze se zase může naše gymnázium pochlubit úspěchem v podobě studentky oboru moderní gymnastika zařazené do reprezentačního družstva ČR. Po Zuzce Válkové, která svou kariéru zakončila v roce 2010 účastí na MS v Moskvě, máme opět studentku oboru moderní gymnastika, která je zařazena do reprezentačního výběru společné skladby seniorek a připravuje se na ME a MS 2018.

Je to Andrea Kozová, která na sebe upozornila už výborným výsledkem na MČR seniorek, kde skončila celkově na 5. místě a vybojovala finále ve dvou náčiních – s míčem a stuhou. Koncem června byla její osobní trenérka Hana Kyšková Nadkanská oslovena svazem, zda by se Andrea mohla účastnit reprezentačního výběru do společné skladby seniorek. Obdrželi jsme předepsané prvky a vazby, které se Andrea musela naučit. Na přípravu nebylo moc času, protože výběr se konal už 12. srpna v Praze. Pro Andreu to byla, ale obrovská motivace a tak ve velmi krátké době – pouze 3 týdny – prvky slušně zvládla. Výběr pak prováděla trenérka bulharské reprezentace D. Katalieva. Děvčata musela předvést natrénované prvky a vazby a svým výkonem si Andrejka zajistila místo v reprezentačním družstvu!

V září Andreu čeká první reprezentační soustředění, na kterém se bude dělat choreografie společné skladby a do konce roku jich bude ještě 5.


Archív sportovních zpráv 2.10.2017 | Kategorie: Sport – Moderní gymnastika Google+ twitter facebook Email


Aktuality

  • 26.6.2018 - Všesportovní kurz Račí údolí - propozice [více…]
  • 11.6.2018 - Den policie 2018 - pozvánka [více…]
  • 6.6.2018 - Třídní schůzky pro rodiče a žáky nastupujících 1. ročníků 5. 6. 2018 [více…]
[archív aktualit]

Sportovní zprávy

  • 17.8.2018Úspěšné absolventky Barbora Hermannová a Nikola Ogrodníková [více…]
  • 26.6.2018 | Atletika
    Výsledky MČR juniorů a dorostenců [více…]
  • 11.6.2018 | Atletika
    Studenti SG startovali na Mezistátním utkání do 17let ve slovinské Ptuji [více…]
[archív sportovních zpráv]

Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava