Mladí atleti úspěšní na Krajských přeborech i v soutěžích družstev

Náročný týden za sebou mají Denisa Oborná a Jana Jozková, studentky Sportovního gymnázia, které v několika dnech absolvovaly tři soutěže s více než deseti starty. Druhý květnový víkend se zúčastnily Mistrovství Moravy a Slezska ve víceboji, kde Denisu od zisku medaile dělilo pouhých 11 bodů.

Následně ve středu 16.5. se naši starší žáci zúčastnili Krajského přeboru jednotlivců ve Frýdku-Místku a získali několik medailí. Zlato vybojoval Šimon Navrátil v běhu na 60m a ve skoku dalekém, když jako jediný překonal hranici 6 m. Na trati 150 m pak přidal do sbírky ještě bronz.

Zlato na trati 200m překážek si odvezl Tomáš Lisák, bronz v oštěpu Tereza Kreissová a bronz v kouli Denisa Oborná. Ta se připravila o jistou medaili ze závodu na 100 m překážek, když na poslední z nich zakopla.

Na 4. místě v běhu na 300 m se umístil Filip Červenka. Ve výšce obsadila 5. místo Niki Joannidu, kdy ji od 2. místa dělily jen opravy nezdařených pokusů. Páté místo získala i v běhu na 60m. Na stejné trati startovaly i žákyně tercie Markétka Šigutová a Jana Jozková, Markéta se pak zúčastnila i závodu na 150m.

V úterý 22. 5. starší žáci bojovali o zisk bodů na 2. kole Krajského přeboru družstev v Třinci, kdy žačky vybojovaly 1. místo a žáci skončili třetí. Pěkných individuálních výkonů a umístění dosáhli zejména naši žáci - Šimon Navrátil (1. místo ve skoku dalekém, 2. místo v běhu na 60 m), Tomáš Lisák (osobní rekordy - skok daleký a 200 m. př, zároveň 2. místo), štafeta žáků na 4x300 m s Filipem Červenkou vyhrála a získala pro družstvo max. počet bodů. Filip bodoval i na trati 800 m, kde obsadil 3.místo.

Ve stejné soutěži, na stejném místě, ale již ve 3. kole, bojovali ve čtvrtek 24. 5. naši mladší žáci a žákyně. Žačky skončily třetí, žáci druzí. Krásný osobní rekord v dálce 454 cm si odvezl Denis Pyš, v běhu na 60m pak získal 7. místo a 4 body.

Štafeta B družstva Vítkovic na 4x60 m, kde běželi žáci naší školy Matěj Stach, Sam Navrátil, Lukáš Tylšar a Denis Pyš, doběhla na 5. místě a získala pro družstvo cenných 5 bodů. Štafeta A, ve které startoval Rio Babiuch, se umístila na prvním místě s plným počtem bodů.

Starší žáky čeká 3.6. Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců v Brně, tak nám držte pěsti ;-)

Archív sportovních zpráv 28.5.2018 | Kategorie: Sport – Atletika Google+ twitter facebook Email