Mladí atleti úspěšní na Krajských přeborech i v soutěžích družstev

Náročný týden za sebou mají Denisa Oborná a Jana Jozková, studentky Sportovního gymnázia, které v několika dnech absolvovaly tři soutěže s více než deseti starty. Druhý květnový víkend se zúčastnily Mistrovství Moravy a Slezska ve víceboji, kde Denisu od zisku medaile dělilo pouhých 11 bodů.

Následně ve středu 16.5. se naši starší žáci zúčastnili Krajského přeboru jednotlivců ve Frýdku-Místku a získali několik medailí. Zlato vybojoval Šimon Navrátil v běhu na 60m a ve skoku dalekém, když jako jediný překonal hranici 6 m. Na trati 150 m pak přidal do sbírky ještě bronz.

Zlato na trati 200m překážek si odvezl Tomáš Lisák, bronz v oštěpu Tereza Kreissová a bronz v kouli Denisa Oborná. Ta se připravila o jistou medaili ze závodu na 100 m překážek, když na poslední z nich zakopla.

Na 4. místě v běhu na 300 m se umístil Filip Červenka. Ve výšce obsadila 5. místo Niki Joannidu, kdy ji od 2. místa dělily jen opravy nezdařených pokusů. Páté místo získala i v běhu na 60m. Na stejné trati startovaly i žákyně tercie Markétka Šigutová a Jana Jozková, Markéta se pak zúčastnila i závodu na 150m.

V úterý 22. 5. starší žáci bojovali o zisk bodů na 2. kole Krajského přeboru družstev v Třinci, kdy žačky vybojovaly 1. místo a žáci skončili třetí. Pěkných individuálních výkonů a umístění dosáhli zejména naši žáci - Šimon Navrátil (1. místo ve skoku dalekém, 2. místo v běhu na 60 m), Tomáš Lisák (osobní rekordy - skok daleký a 200 m. př, zároveň 2. místo), štafeta žáků na 4x300 m s Filipem Červenkou vyhrála a získala pro družstvo max. počet bodů. Filip bodoval i na trati 800 m, kde obsadil 3.místo.

Ve stejné soutěži, na stejném místě, ale již ve 3. kole, bojovali ve čtvrtek 24. 5. naši mladší žáci a žákyně. Žačky skončily třetí, žáci druzí. Krásný osobní rekord v dálce 454 cm si odvezl Denis Pyš, v běhu na 60m pak získal 7. místo a 4 body.

Štafeta B družstva Vítkovic na 4x60 m, kde běželi žáci naší školy Matěj Stach, Sam Navrátil, Lukáš Tylšar a Denis Pyš, doběhla na 5. místě a získala pro družstvo cenných 5 bodů. Štafeta A, ve které startoval Rio Babiuch, se umístila na prvním místě s plným počtem bodů.

Starší žáky čeká 3.6. Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců v Brně, tak nám držte pěsti ;-)


Archív sportovních zpráv 28.5.2018 | Kategorie: Sport – Atletika Google+ twitter facebook Email


Aktuality

 • 26.6.2019 | Výuka
  Seznam učebnic pro školní rok 2019/2020 zůstal nezměněn [více…]
 • 25.6.2019 | Organizace
  SG obdrželo od pořadatelů Zlaté tretry šek na přípravu sportovních talentů [více…]
 • 4.6.2019 | Organizace
  Změna ceny obědů pro školní rok 2019/2020 [více…]
[archív aktualit]

Sportovní zprávy

 • 19.6.2019 | Atletika
  Český atletický rekord pro SG Ostrava [více…]
 • 18.6.2019Absolventi SG v nominaci na Evropské hry 2019 [více…]
 • 18.6.2019Na nadcházející Olympiádě dětí a mládeže máme nejpočetnější zastoupení v... [více…]
[archív sportovních zpráv]

Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava