Šampióni z SG loupili ve Vlašimi

Ve dnech 20. a 21. listopadu proběhlo republikové finále ve stolním tenise ve Vlašimi. Naše škola se na něj kvalifikovala postupně přes okresní i krajské finále, ve kterých tým ve složení Tomáš Martinko, Michal Henžel (2. B), Adam Štalzer a Tomáš Milkov (1. B) neměli sebemenší problém uspět.

20. 11. – 1. hrací den

V základní skupině naši kluci vytvořili šablonu, které se drželi až do finálového utkání. Ve skupině si kluci postupně poradili se SŠ Cheb 4:1, SŠ Plzeň 4:1 a SŠ Brandýs n. L. 4:1 na zápasy. Po úspěšně absolvované základní skupině na nás čekal ve čtvrtfinále soupeř z Liberce, kterého kluci taktéž převálcovali v poměru 4:1 na zápasy.

21. 11. – 2. hrací den

V úterý ráno na kluky čekal již papírově silnější soupeř a to SŠ ze Zlína, která vykazovala po celý turnaj velmi dobré a vyrovnané výsledky. Jenže, jak jsem již zmínil výše, šablona byla daná a kluci se jí drželi i nadále a Zlín porazili v poměru 4:1 na zápasy. Po Zlínu už nás čekal jen jeden poslední a zároveň nejtěžší krůček a to v podobě překonání SŠ z Hradce Králové, která měla bezesporu nejkvalitnější a zároveň nejstarší tým složen z maturantů. Utkání opět skončilo 4:1 v náš prospěch, ale kvalita celého utkání byla na vysoké úrovni a je třeba říci, že všechny zápasy byly více než vyrovnané a končili až v 5. setu. Jako zlomový okamžik se ukázala čtyřhra, ve které kluci Tomáš a Adam přehráli soupeře z HK 3:2 na sety a dostali nás do trháku 3:1 na zápasy. Poslední krůček dotáhl kapitán družstva Tomáš Martinko, který zvládl těžkou 5 setovou bitvu s kapitánem z HK. Naštěstí to kluci zvládli a jako bonus si Tomáš Martinko s Adamem Štalzerem odvezli 1. a. 2. místo z turnajů jednotlivců.

Na základě svých vyrovnaných a kvalitních výkonů si náš kapitán a jednička týmu Tomáš Martinko vysloužil během turnaje přezdívku Tomáš „VÁLEC" Martinko, jelikož za celý maraton turnajů neztratil ani jeden zápas.

Autor: Mgr. Ondřej Liška


Archív sportovních zpráv 27.11.2018 | Kategorie: Sport – Stolní tenis Google+ twitter facebook Email


Aktuality

 • 4.6.2019 | Organizace
  Změna ceny obědů pro školní rok 2019/2020 [více…]
 • 27.5.2019 | Přijímací řízení
  Přijatí uchazeči po odvolání autoremedurou (27.5.2019) [více…]
 • 24.5.2019 | Přijímací řízení
  Přijatí uchazeči po odvolání autoremedurou (24.5.2019) [více…]
[archív aktualit]

Sportovní zprávy

 • 19.6.2019 | Atletika
  Český atletický rekord pro SG Ostrava [více…]
 • 18.6.2019Absolventi SG v nominaci na Evropské hry 2019 [více…]
 • 18.6.2019Na nadcházející Olympiádě dětí a mládeže máme nejpočetnější zastoupení v... [více…]
[archív sportovních zpráv]

Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava