Juniorky TJ Ostrava v 1. lize po čtvrtině soutěže na druhém místě. Doma dvakrát porazily Olomouc.

12. 10. 2019 se na domovské palubovce představily v rámci 1. ligy juniorek ve volejbalu hráčky TJ Ostrava B i našimi žačkami.

TJ Ostrava B – VK UP Olomouc 3:1

(25:21, 25:12, 23:25, 25:15)

Sestava: Orálková Adéla, Kubacká Nicola, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, Pánková Natálie, Pavlíčková Tereza, libero Vajdová Klára, Blažejová Barbora – Jetmarová Hana, Cahlíková Viktorie, Kašpárková Adéla, Gongalová Karolína

V dosavadní bilanci soutěže jsme vítězili pouze venku a na domácí palubovce to bylo zatím bez bodu. Olomouc měla být určitě soupeřem, se kterým se daly body očekávat, i přesto, že nám chyběly některé opory – Hurníková, Makovcová, Kolmanová a Lastovicová.

Úplný úvod utkání nám celkem vyšel, a ihned jsme se dostali do vedení 6:1. Soupeřky nás ale poměrně rychle dotáhly a srovnaly na 7:7. Znovu jsme si náskok vzali zpět na 17:9, a znovu soupeřky dokázaly snížit na 16:19. Blíže k tělu jsme si je ale již nepřipustili. Od tohoto stavu ani jedno z družstev již nedalo žádný bod po vlastním servisu, a tak k naší spokojenosti dospěl takto set až do konce.

Druhý set potom byl zcela jasnou záležitostí. Dali jsme celkem 11 es a ještě mnoho dalších podání skončilo velmi špatnou přihrávkou soupeřek. Největší šňůru zaznamenala Katka Kundlová. Celkem 8 bodů jsme získali po jejím podání.

Ve třetím setu na nás naopak soupeřky vyrukovaly s naší zbraní, tj. kvalitním servisem. Tentokrát jsme špatně přihrávali my. Do stavu 9:9 to ještě šlo, potom jsme k tomu přidali i hloupé a laciné body. A tak to najednou bylo 11:16. Sice jsme snížili na 16:18, ale hned vzápětí to bylo 16:22. Za stavu 19:24 ale přišla na podání Adéla Křístková. Výborným servisem a následně i dobrou hrou družstva jsme dotáhli až na 23:24. Následný servis podle našeho pohledu skončil esem, bohužel rozhodčí ho viděl v autu, a tak set ukončil. Nutno ovšem podotknout, že rozhodčí obě utkání odpískal velmi korektně, téměř bez chyb.

Začátek čtvrtého setu byl docela vyrovnaný až do stavu 11:11. Soupeřky vycítily šanci na pátý set. Tu jsme jim ale za tohoto stavu vzali, kdy opět Adéla Křístková měla 6 kvalitních podání v řadě, po kterých jsme dokázali bodovat. A tak se dohrávalo již v poklidném tempu.

TJ Ostrava B – VK UP Olomouc 3:0

(25:11, 25:16, 25:21)

Sestava: Cahlíková Viktorie, Kubacká Nicola, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, Pánková Natálie, Pavlíčková Tereza, libero Blažejová Barbora, Vajdová Klára – Jetmarová Hana, Kašpárková Adéla, Gongalová Karolína, Orálková Adéla

Do druhého utkání jsme nastoupili se změnou na nahrávce a na liberu. Začátek setu se obě družstva tahala o každý bod. Od stavu 12:10 ale již pouze dvě naše hráčky (Cahlíková a Křístková) dopodávaly až do konce, a proměnili první set v jasnou záležitost. Podobný průběh měl i druhý set. Zpočátku vyrovnaný stav, ale potom jsme jim utekli a v klidu dohráli.

Soupeřky měly poslední šanci něco udělat, a tak se vrhly do třetího setu beze strachu, především na podání. To se jim tentokrát hodně dařilo, a několika esy s námi udržovaly vyrovnaný stav, a posléze i mírné vedení. Stav 16:19 a 19:21 už vypadal docela kriticky. V koncovce jsme ale zachovali chladnou hlavu a velmi pozornou a kvalitní hrou, podpořenou opět výborným podáním Křístkové, jsme již soupeřkám nedovolili ani jeden bod.

Všechny hráčky zaslouží pochvalu za předvedenou hru. Ziskem šesti bodů jsme se v tabulce docela vzdálili svým pronásledovatelkám, a upevnili si druhé místo. Teď nás čeká dvou víkendová pauza. 2. listopadu doma hostíme první a zatím neporažený Nový Jičín. Dá se očekávat velký boj. Doufejme, že pro nás úspěšný. Proto nás přijďte povzbudit.


Archív sportovních zpráv 15.10.2019 | Kategorie: Sport – Volejbal Google+ twitter facebook Email


Aktuality

 • 14.11.2019 - Mezi oceněnými žáky a týmy středních škol i naši studenti [více…]
 • 4.11.2019 | Výuka
  Aktualizovány rozvrhy [více…]
 • 4.11.2019 | Organizace
  Sdělení ředitele k jednodenní stávce učitelů dne 6. 11. 2019 [více…]
[archív aktualit]

Sportovní zprávy

 • 14.11.2019 | Volejbal
  Studenti gymnázia Dany a Emila Zátopkových Ostrava zabojují o Brazílii [více…]
 • 13.11.2019 | Volejbal
  Derby ve volejbalové lize juniorek [více…]
 • 13.11.2019 | Moderní gymnastika
  První závody moderních gymnastek ve společných skladbách [více…]
[archív sportovních zpráv]

Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava