Juniorky TJ Ostrava v 1. lize po čtvrtině soutěže na druhém místě. Doma dvakrát porazily Olomouc.

12. 10. 2019 se na domovské palubovce představily v rámci 1. ligy juniorek ve volejbalu hráčky TJ Ostrava B i našimi žačkami.

TJ Ostrava B – VK UP Olomouc 3:1

(25:21, 25:12, 23:25, 25:15)

Sestava: Orálková Adéla, Kubacká Nicola, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, Pánková Natálie, Pavlíčková Tereza, libero Vajdová Klára, Blažejová Barbora – Jetmarová Hana, Cahlíková Viktorie, Kašpárková Adéla, Gongalová Karolína

V dosavadní bilanci soutěže jsme vítězili pouze venku a na domácí palubovce to bylo zatím bez bodu. Olomouc měla být určitě soupeřem, se kterým se daly body očekávat, i přesto, že nám chyběly některé opory – Hurníková, Makovcová, Kolmanová a Lastovicová.

Úplný úvod utkání nám celkem vyšel, a ihned jsme se dostali do vedení 6:1. Soupeřky nás ale poměrně rychle dotáhly a srovnaly na 7:7. Znovu jsme si náskok vzali zpět na 17:9, a znovu soupeřky dokázaly snížit na 16:19. Blíže k tělu jsme si je ale již nepřipustili. Od tohoto stavu ani jedno z družstev již nedalo žádný bod po vlastním servisu, a tak k naší spokojenosti dospěl takto set až do konce.

Druhý set potom byl zcela jasnou záležitostí. Dali jsme celkem 11 es a ještě mnoho dalších podání skončilo velmi špatnou přihrávkou soupeřek. Největší šňůru zaznamenala Katka Kundlová. Celkem 8 bodů jsme získali po jejím podání.

Ve třetím setu na nás naopak soupeřky vyrukovaly s naší zbraní, tj. kvalitním servisem. Tentokrát jsme špatně přihrávali my. Do stavu 9:9 to ještě šlo, potom jsme k tomu přidali i hloupé a laciné body. A tak to najednou bylo 11:16. Sice jsme snížili na 16:18, ale hned vzápětí to bylo 16:22. Za stavu 19:24 ale přišla na podání Adéla Křístková. Výborným servisem a následně i dobrou hrou družstva jsme dotáhli až na 23:24. Následný servis podle našeho pohledu skončil esem, bohužel rozhodčí ho viděl v autu, a tak set ukončil. Nutno ovšem podotknout, že rozhodčí obě utkání odpískal velmi korektně, téměř bez chyb.

Začátek čtvrtého setu byl docela vyrovnaný až do stavu 11:11. Soupeřky vycítily šanci na pátý set. Tu jsme jim ale za tohoto stavu vzali, kdy opět Adéla Křístková měla 6 kvalitních podání v řadě, po kterých jsme dokázali bodovat. A tak se dohrávalo již v poklidném tempu.

TJ Ostrava B – VK UP Olomouc 3:0

(25:11, 25:16, 25:21)

Sestava: Cahlíková Viktorie, Kubacká Nicola, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, Pánková Natálie, Pavlíčková Tereza, libero Blažejová Barbora, Vajdová Klára – Jetmarová Hana, Kašpárková Adéla, Gongalová Karolína, Orálková Adéla

Do druhého utkání jsme nastoupili se změnou na nahrávce a na liberu. Začátek setu se obě družstva tahala o každý bod. Od stavu 12:10 ale již pouze dvě naše hráčky (Cahlíková a Křístková) dopodávaly až do konce, a proměnili první set v jasnou záležitost. Podobný průběh měl i druhý set. Zpočátku vyrovnaný stav, ale potom jsme jim utekli a v klidu dohráli.

Soupeřky měly poslední šanci něco udělat, a tak se vrhly do třetího setu beze strachu, především na podání. To se jim tentokrát hodně dařilo, a několika esy s námi udržovaly vyrovnaný stav, a posléze i mírné vedení. Stav 16:19 a 19:21 už vypadal docela kriticky. V koncovce jsme ale zachovali chladnou hlavu a velmi pozornou a kvalitní hrou, podpořenou opět výborným podáním Křístkové, jsme již soupeřkám nedovolili ani jeden bod.

Všechny hráčky zaslouží pochvalu za předvedenou hru. Ziskem šesti bodů jsme se v tabulce docela vzdálili svým pronásledovatelkám, a upevnili si druhé místo. Teď nás čeká dvou víkendová pauza. 2. listopadu doma hostíme první a zatím neporažený Nový Jičín. Dá se očekávat velký boj. Doufejme, že pro nás úspěšný. Proto nás přijďte povzbudit.

Archív sportovních zpráv 15.10.2019 | Kategorie: Sport – Volejbal Google+ twitter facebook Email