První závody moderních gymnastek ve společných skladbách

První závody, kterých se zúčastnily studentky Sportovního gymnázia v Ostravě obor moderní gymnastika ve společných skladbách se konaly 12.10.2019 ve městě Veselí nad Moravou.

Společná skladba nadějí starších ve složení Bára Kaliská, Kamila Kozáková, Aneta Luzarová, Tereza Mojžíšková a Ema Šobáňová se tak mohla poprvé předvést se svou novou sestavou se dvěma míči a třemi švihadly. V jejich kategorii společných skladeb se naše naděje starší utkaly pouze s domácím klubem z Veselí nad Moravou. Jelikož to byly první závody, tak tam byly chyby a umístily se na 2. místě. Na další závody jely holky hned druhý víkend do Brna, kde se umístily na krásném 6. místě.

Pro nás důležitější dvoudenní závod následoval další víkend v Přerově, kde se děvčata mohla nominovat na Mistrovství České republiky. Jejich sestavy byly sice s drobnými chybičkami, ale i tak se v sobotu umístili na 1. místě, a tedy se zúčastní MČR v Karlových Varech. V neděli, kde se závodu účastnilo více společných skladeb, si holky vybojovaly 3. místo.

Studentky pilně trénují a dále jezdí na závody, aby byly co nejvíce připravené na mistrovství ČR. Další víkend závodily ve Vyškově, kde skončily na 3. místě. Před mistrovstvím ČR v Karlových Varech se děvčata zúčastní ještě posledního závodu v Třebíči.

Archív sportovních zpráv 13.11.2019 | Kategorie: Sport – Moderní gymnastika Google+ twitter facebook Email