Derby ve volejbalové lize juniorek

9.11.2019 se utkaly hráčky TJ Ostrava B v domácím prostředí Haly Jízdárna s týmem Happy Sport Opava.

TJ Ostrava B – Happy sport Opava 0:3

(21:25, 25:27, 20:25)

Sestava:

Orálková Adéla, Kubacká Nicola, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, Pavlíčková Tereza, Makovcová Marie, libero Vajdová Klára, Lastovicová Nely – Jetmarová Hana, Kašpárková Adéla, Pánková Natálie, Kolmanová Kristýna, Hurníková Venessa, Rozacká Tereza

Po odehrání prvních vzájemných utkání se naplno rozjely odvety v naší soutěži. V prvním kole jsme v Opavě dvakrát vyhráli, a tak jsme doufali, že to zopakujeme i doma. Nastoupili jsme v poměrně dobré a silné sestavě.

Utkání se ale nevyvíjelo příznivě již od samého začátku. Produkovali jsme spousty zbytečných chyb, nešel nám servis, a nedokázali jsme položit míč. Naopak soupeřky hrály s nadšením, výborně při vybírání, a tak si postupně vypracovávaly náskok. I přes nepříznivý vývoj jsme se přece jen nevzdávali. Dokázali jsme srovnat, a dokonce jít do vedení 21:20. Od této chvíle jsme ale už neuhráli ani bod, a set ztratili.

Druhý set jsme nejdříve 7:3 vedli, abychom následně 11:16 prohrávali. Skóre jsme ale dokázali srovnat. Koncovku jsme ale nezvládli, a tak jsme prohrávali 0:2.

Ve třetím setu jsme neustále dotahovali. I přes občasné světlé chvíle se nám nepodařilo utkání zlomit. Soupeřky měly daleko větší chuť po vítězství, a zaslouženě dotáhly utkání do vítězného konce. Nefungoval nám v tomto utkání především servis, a při hře v poli jsme dělali spousty chyb. To byl hlavní důvod neúspěchu.

TJ Ostrava B – Happy sport Opava 3:0

(25:21, 25:10, 25:21)

Sestava:

Orálková Adéla, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, Pánková Natálie, Makovcová Marie, Hurníková Vanessa, libero Vajdová Klára, Lastovicová Nely – Jetmarová Hana, Kašpárková Adéla, Kolmanová Kristýna, Rozacká Tereza, Kubacká Nicola, Pavlíčková Tereza

Vzhledem k výsledku prvního utkání bylo docela důležité druhé utkání vyhrát, abychom se nedostali do přímého ohrožení našeho postupu do finálové skupiny soutěže. Začátek utkání nás ale nezastihl v optimálním rozpoložení, a rychle to bylo 0:4. Naštěstí jsme se rychle vzpamatovali, a poměrně brzy vyrovnali, a záhy šli i do vedení 11:9 a 17:13. Náskok jsme již udrželi a set dotáhli do zdárného konce.

Začátek druhého setu byl excelentní. Při podání Adély Orálkové jsme vedli 11:0! Hned nato 15:1, a tak o osudu tohoto setu bylo rozhodnuto.

Zato třetí set byl daleko vyrovnanější. Zpočátku jsme prohrávali – 6:9 a 8:11, ale podařilo se nám vyrovnat, a šesti body v řadě jít do vedení 19:14. To už jsme nepustili a vítězství si nenechali ujít.

Dělba bodů byla dnes asi spravedlivá. Před Opavou jsme si udrželi devítibodový náskok. Teď máme dva víkendy volné, a potom jedeme do Valašského Meziříčí se pokusit jim vrátit dvě domácí porážky 0:3. Tak je třeba se na to řádně připravit!


Archív sportovních zpráv 13.11.2019 | Kategorie: Sport – Volejbal Google+ twitter facebook Email


Aktuality

 • 3.12.2019 | Organizace
  Informace k lyžáku do Alp [více…]
 • 18.11.2019 | Organizace
  Systém Bakaláři aktualizován a plně dostupný [více…]
 • 18.11.2019 | Organizace
  Systém Bakaláři bude během pondělního večera nedostupný z důvodu aktualizace [více…]
[archív aktualit]

Sportovní zprávy

 • 27.11.2019 | Basketbal
  Basketbalisté SG postoupili na MS [více…]
 • 14.11.2019 | Volejbal
  Studenti gymnázia Dany a Emila Zátopkových Ostrava zabojují o Brazílii [více…]
 • 13.11.2019 | Volejbal
  Derby ve volejbalové lize juniorek [více…]
[archív sportovních zpráv]

Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava