Derby ve volejbalové lize juniorek

9.11.2019 se utkaly hráčky TJ Ostrava B v domácím prostředí Haly Jízdárna s týmem Happy Sport Opava.

TJ Ostrava B – Happy sport Opava 0:3

(21:25, 25:27, 20:25)

Sestava:

Orálková Adéla, Kubacká Nicola, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, Pavlíčková Tereza, Makovcová Marie, libero Vajdová Klára, Lastovicová Nely – Jetmarová Hana, Kašpárková Adéla, Pánková Natálie, Kolmanová Kristýna, Hurníková Venessa, Rozacká Tereza

Po odehrání prvních vzájemných utkání se naplno rozjely odvety v naší soutěži. V prvním kole jsme v Opavě dvakrát vyhráli, a tak jsme doufali, že to zopakujeme i doma. Nastoupili jsme v poměrně dobré a silné sestavě.

Utkání se ale nevyvíjelo příznivě již od samého začátku. Produkovali jsme spousty zbytečných chyb, nešel nám servis, a nedokázali jsme položit míč. Naopak soupeřky hrály s nadšením, výborně při vybírání, a tak si postupně vypracovávaly náskok. I přes nepříznivý vývoj jsme se přece jen nevzdávali. Dokázali jsme srovnat, a dokonce jít do vedení 21:20. Od této chvíle jsme ale už neuhráli ani bod, a set ztratili.

Druhý set jsme nejdříve 7:3 vedli, abychom následně 11:16 prohrávali. Skóre jsme ale dokázali srovnat. Koncovku jsme ale nezvládli, a tak jsme prohrávali 0:2.

Ve třetím setu jsme neustále dotahovali. I přes občasné světlé chvíle se nám nepodařilo utkání zlomit. Soupeřky měly daleko větší chuť po vítězství, a zaslouženě dotáhly utkání do vítězného konce. Nefungoval nám v tomto utkání především servis, a při hře v poli jsme dělali spousty chyb. To byl hlavní důvod neúspěchu.

TJ Ostrava B – Happy sport Opava 3:0

(25:21, 25:10, 25:21)

Sestava:

Orálková Adéla, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, Pánková Natálie, Makovcová Marie, Hurníková Vanessa, libero Vajdová Klára, Lastovicová Nely – Jetmarová Hana, Kašpárková Adéla, Kolmanová Kristýna, Rozacká Tereza, Kubacká Nicola, Pavlíčková Tereza

Vzhledem k výsledku prvního utkání bylo docela důležité druhé utkání vyhrát, abychom se nedostali do přímého ohrožení našeho postupu do finálové skupiny soutěže. Začátek utkání nás ale nezastihl v optimálním rozpoložení, a rychle to bylo 0:4. Naštěstí jsme se rychle vzpamatovali, a poměrně brzy vyrovnali, a záhy šli i do vedení 11:9 a 17:13. Náskok jsme již udrželi a set dotáhli do zdárného konce.

Začátek druhého setu byl excelentní. Při podání Adély Orálkové jsme vedli 11:0! Hned nato 15:1, a tak o osudu tohoto setu bylo rozhodnuto.

Zato třetí set byl daleko vyrovnanější. Zpočátku jsme prohrávali – 6:9 a 8:11, ale podařilo se nám vyrovnat, a šesti body v řadě jít do vedení 19:14. To už jsme nepustili a vítězství si nenechali ujít.

Dělba bodů byla dnes asi spravedlivá. Před Opavou jsme si udrželi devítibodový náskok. Teď máme dva víkendy volné, a potom jedeme do Valašského Meziříčí se pokusit jim vrátit dvě domácí porážky 0:3. Tak je třeba se na to řádně připravit!

Archív sportovních zpráv 13.11.2019 | Kategorie: Sport – Volejbal Google+ twitter facebook Email