V neděli 22. 11. V Praze na Folimance proběhli závěrečné boje letošního ročníku dorostenecké ligy a je nám milým potěšením oznámit, že družstvo 1. Judo Clubu Baník Ostrava skončilo za vítězným SKKP Brno na fantastickém druhém místě a získalo tak titul více mistra ČR pro rok 2015. Na místě třetím skončilo družstvo Sokola Žižkov.

Družstvo 1. Judo Clubu Baník Ostrava postupně v závěrečném kole bojovalo s těmito výsledky:

• 1.JCBO : JC Litoměřice 5:3
  • 1.JCBO : JC Chomutov 6:2
  • 1.JCBO : JC Železo Hranice 8:0
  • 1.JCBO : Sokol Žižkov 4:4
  • 1.JCBO : SKKP Brno 6:2

To po vývoji a součtu z předešlých kol znamená umístění na konečném 2. místě. Gratulujeme.

• Ve váze nad 90kg: Michael Raška

Chtěli bychom moc poděkovat klukům z družstva za dobrou přípravu nejen na závěrečný turnaj, ale za dobrou tréninkovou morálku během celého sportovního roku. Dorostenecké liga je dlouhodobá prestižní soutěž pod hlavičkou Českého svazu juda. Naše umístění na druhém místě je veliký výsledek a právem se můžeme tímto výsledkem radovat.

Děkujeme klukům nejen za vzornou reprezentaci školy, ale také za vzornou reprezentaci města a našeho regionu a Moravskoslezského kraje. V neposlední řadě děkujeme Sportovnímu gymnáziu Dany a Emila Zátopkových za skvělé podmínky, které nám dnes a denně nabízí ke kvalitní sportovní přípravě.