Ocenění sportovci

Katrin Brzyszkowskáatletikadorostenecká reprezentantka
Překonání Českého rekordu ve vrhu koulí žákyň na dráze 15,97m
Překonání Českého rekordu ve vrhu koulí žákyň v hale 14,86m
Trenér: Vladimír Lindovský
Viktor Byrtussquashjuniorský reprezentant
Účast na YOG v Argentině (Buenos Aires), kde byl squash jako ukázkový sport
3. místo MEU19 v družstvech v Polsku (Bielsko Biala)
2. místo MEU19 v jednotlivcích v Polsku (Bielsko Biala)
Kateřina Frgálovábasketbalreprezentantka U16
6. místo ME U16 divize A v Litvě (Kaunas)
Trenér: Ladislav Pavlát
Ivana Koktaváatletikajuniorská reprezentantka
ME 17 – Györ, Maďarsko – hod oštěpem 6. místo, 54,00m
YOG (Světová olympiáda mládeže) – Buenos Aires, Argentina – hod oštěpem 13. místo
Trenér: Stanislav Šuška
David Kopřivazápasreprezentant juniorů
16. místo ME juniorů ve volném stylu v Itálii (Řím)
24. místo MS juniorů ve volném stylu v Slovensko (Trnava)
Trenér: Milan Hemza
Andrea Kozovámoderní gymnastikaseniorská reprezentantka
24. místo ve společných skladbách, v Bulharsku (Sofie)
Trenérka: Hana Kyšková
Jiří Martinkostolní tenisreprezentant U21
Čtvrtfinále ME U21 v Bělorusku (Minsk) – singl
Trenér: Karel Karásek
Natálie Miklíkovábasketbalreprezentantka U16
6. místo ME U16 divize A v Litvě (Kaunas)
Trenér: Ladislav Pavlát
Vojtěch Piskořzápasjuniorský reprezentant
16. místo ME juniorů ve volném stylu v Itálii (Řím)
Účast na MS juniorů ve volném stylu v Slovensko (Trnava)
Trenér: Milan Hemza
Tomáš Polanskýstolní tenisreprezentant U21
1. místo ME U21 v Bělorusku (Minsk) – singl
3. místo ME U21 v Bělorusku (Minsk) – debl
Trenér: Wang Zhi
Adéla Smutnábasketbalreprezentantka U19
1. místo ME U19 divize B, postup do divize A v Rumunsku (Oradea)
Trenér: Ladislav Pavlát
Bára Sajdokováatletikajuniorská reprezentantka
7. místo ME 17 ve skoku vysokém v Maďarsku (Györ)
5. místo YOG ve skoku vysokém v Argentině (Buenos Aires)
Trenér: Aleš Duda
Tereza Švabíkovábadmintonseniorská reprezentantka
3. místo YOG v mixu v Argentině (Buenos Aires)
7. místo MEJ v Estonsku (Talin) – singl
5. místo MEJ v Estonsku (Talin) – debl
14. místo na MSJ v Kanadě (Markham) – singl
Účast na ME v družstvech v Polsku (Sobotka)
Trenér: Jan Somerlík
Dalibor Vlkbasketbalreprezentant U16
4. místo MEU16 divize B v Bosně a Hercegovině (Sarajevo)
Nejlepší střelec na MČR středních škol 2018 v Jindřichově Hradci
Trenér: Michal Černík

Letos jsme poněkud netradičním způsobem ocenili nejúspěšnějších sportovců školy za rok 2017. Vyhlášení proběhlo po skončení besedy s absolventy školy, účastníky olympijských her, Gabrielou CapovouLubomírem Jančaříkem.

Gabriela Capová, česká reprezentantka v alpském lyžování, Na ZOH 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu byla olympijským nováčkem. Umístila se na 29. místě v obřím slalomu. Ve Světovém poháru 2018 ve Slovinsku zajela 19. nejlepší čas ve slalomu. Na MS 2017 obsadila 33. pozici.

Lubomír Jančařík, český reprezentant ve stolním tenise, rodák z Hodonína si zahrál na mistrovství Evropy v roce 2008. Podílel se na 13. místě České republiky na MS Evropy v soutěži družstev. Se stolním tenisem začínal v Hodoníně; větší zkušenosti získal až v ostravské Nové huti. V mužské extralize se poprvé objevil v šestnácti letech. V roce 2016 se po náročné kvalifikaci zúčastnil svých prvních letních olympijských her v Riu.

Oba ochotně odpovídali na dotazy a po skončení besedy předali ceny našim nejúspěšnějším sportovcům za rok 2017.

Sportovci roku SG

Ocenění sportovci

Viktor Byrtussquashjuniorský reprezentant
17. místo ME mužů v Anglii (Nottingham)
3. místo MEJ v družstvech v Portugalsku (Lisabon)
5. místo MEU17 v družstvech v Praze
Jakub Bystroňatletikajuniorský reprezentant
25. místo na ME U19 v Itálii (Grosseto) skok daleký
Trenér: Aleš Duda
Veronika Cenkovásportovní gymnastikaseniorská reprezentantka,
49. místo ME žen v Rumunsku (Cluj Napoca) – čtyřboj
48. místo MS žen v Kanadě (Montreal) – čtyřboj
Trenér: Petra Cenková
Dominika Geržováplaváníseniorská reprezentantka
1. místo ME ve Vodní záchranné službě v Belgie (Bruggy, Ostende) – surf race (disciplína na otevřené vodě)
3. místo ME ve Vodní záchranné službě v Belgie (Bruggy, Ostende) – obstacle race (disciplína v bazénu)
Trenér: Libor Kohut
Zuzana Janiczkovájudodorostenecká reprezentantka
7. místo MEJ v družstvech v Chorvatsku (Maribor)
9. místo EYOF v Maďarsku (Gyor)
Účast na MED v Litvě (Kaunas)
Trenér: Dušan Koza
Jiří Martinkostolní tenisjuniorský reprezentant
Čtvrtfinále na MEJ v Rusku (Soči) ve čtyřhře
Osmifinále na MEJ v Rusku (Soči) ve dvouhře
17. místo na MSJ v Itálii (Riva del Garda) ve dvouhře
Trenér: Karel Karásek
Tomáš Polanskýstolní tenisjuniorský reprezentant
Čtvrtfinále na MEJ v Rusku (Soči) ve čtyřhře
Osmifinále na MEJ v Rusku (Soči) ve dvouhře
Účast na ME družstev v Lucembursku (Luxemburg)
Účast na MS seniorů v Německu (Düsseldorf)
Trenér: Wang Zhi
Vojtěch Piskořzápasreprezentant kadetů
3. místo ME kadetů v řeckořímském stylu v Bosně a Hercegovině (Sarajevo)
14. místo MS kadetů v řeckořímském stylu v Řecku (Athény)
Radek Rýparjudodorostenecký reprezentant
9. místo EYOF v Maďarsku (Gyor)
Účast na MED v Litvě (Kaunas)
Trenér: Dušan Koza
Dominik Sigmundatletikajuniorský reprezentant
23. místo na ME U19 v Itálii (Grosseto) 1500m
Trenér: Vladimír Černý
Jakub Slavíkbasketbaljuniorský reprezentant
13. místo MEU18 v Estonsku (Tallinn)
Trenér: Patrik Smažák
Adéla Smutnábasketbalreprezentantka U18
4. místo ME U18 v Maďarsku (Šoproň)
Trenér: Ladislav Pavlát
Jan Somerlíkbadmintonjuniorský reprezentant
5. místo na MEJ ve Francii (Mulhouse) – debl
Lukáš Symerskýatletikajuniorský reprezentant
19. místo na ME U19 v Itálii (Grosseto) 1500m
Trenér: Vladimír Černý
Tereza Švabíkovábadmintonseniorská reprezentantka
5. místo MEJ ve Francii (Mulhouse) – debl
5. místo MEJ ve Francii (Mulhouse) – družstva
9. místo ME v Dánsku (Kolding) – debl
Nikol Tabačkováatletikajuniorská reprezentantka
1. místo ME U19 v Itálii (Grosseto) v hodu oštěpem
Trenér: Stanislav Šuška

Ocenění sportovci

Lukáš Bukovjanbasketbaljuniorský reprezentant 3×3
5. místo MEJ 3×3 v Maďarsku (Debrecen)
účast na ME 3×3 v Rumunsku (Bukurešť)
Trenér: Patrik Smažák
Veronika Cenkovásportovní gymnastikaseniorská reprezentantka
24. místo ME žen ve Švýcarsku (Bern) – čtyřboj
19. místo ME žen ve Švýcarsku (Bern) – družstva
Trenér: Petra Cenková
Kateřina Divišováatletikajuniorská reprezentantka
1. místo MSJ v Bulharsku (Sapareva Banya) v běhu do vrchu družstev
12. místo MSJ v Bulharsku (Sapareva Banya) v běhu do vrchu jednotlivci
Trenér: Vladimír Černý
Daniel Krenželoklední hokejjuniorský reprezentant
6. místo na MS do 20 let v Kanadě
Trenér: Jakub Petr
Jiří Martinkostolní tenisjuniorský reprezentant
2. místo na MEJ v Chorvatsku (Záhřeb) v družstvech
čtvrtfinále na MEJ v Chorvatsku (Záhřeb) v mixu
10. místo na MSJ v Jihoafrické republice (Kapské město) v družstvech
Trenér: Karel Karásek
 Natálie Miklíkovábasketbalreprezentantka U16
7. místo ME U 16 v Itálii (Udine)
Trenér: Ladislav Pavlát
Anna Pavlicovábasketbaljuniorská reprezentantka 3×3
3. místo ME 3×3 v Maďarsku (Debrecen)
4. místo MS 3×3 v Kazachstánu (Astana)
Trenér: Ladislav Pavlát
Tomáš Polanskýstolní tenisjuniorský reprezentant
účast na ME v Maďarsku (Budapešť)
trojnásobný medailista z MEJ v Chorvatsku (Záhřeb), 2. místo mix, 2. místo družstva, 3. místo singl
10. místo na MSJ v Jihoafrické republice (Kapské město) – cena Fair Play
1. místo na Europe Youth TOP 10
Trenér: Josef Braun
 Matěj PrůdekMTB cyklistikajuniorský reprezentant
2. místo na MS v závodě štafet v Novém Městě na Moravě
19. místo na MS U23 v Novém Městě na Moravě
10. místo na ME U23 ve Švédsku (Huskvarna)
Trenér: Viktor Zapletal
 Denisa Přečkováatletikadorostenecká reprezentantka
18. místo na ME U17 v Gruzii (Tbilisi) ve vrhu koulí 14,20
Trenér: Vladimír Lindovský
Adéla Smutnábasketbalreprezentantka U17
5. místo MS U17 ve Španělsku (Zaragoza)
Trenér: Ladislav Pavlát
Jan Somerlík badmintonjuniorský reprezentant
16. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – družstva
32. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – debl
32. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – mix
Trenér: Jiří Halfar
Matěj Šmídlvolejbaljuniorský reprezentant ve volejbale
Účast na ME U20 v Bulharsku (Varna)
Trenér: Zdeněk Šmejkal
Tereza Švábíkovábadmintonjuniorská reprezentantka
5. místo MEJ družstev v Polsku (Lubin)
16. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – družstva
Trenér: Luděk Žídek
Nikola Tabačková atletikajuniorská reprezentantka
4. místo MS U17 v Polsku (Bydhošť) v hodu oštěpem 56,19
Trenér: Stanislav Šuška
Tereza Závadováplaváníseniorská reprezentantka
11. místo na ME v Anglii (Londýn)
Trenér: Libor Kohut

Sportovci roku Sportovního gymnázia Ostrava byli tentokrát vyhlášeni na půdě hejtmanství. Letos studentům ceny předal v budově krajského úřadu Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje, náměstkyně hejtmana MSK Věra Palková a samozřejmě ředitel gymnázia Dany a Emila Zátopkových Václav Štencel.

Foto: Moravskoslezský kraj

Ocenění sportovci

Veronika Cenkovásportovní gymnastikaseniorská reprezentantka
125. místo MS žen v Glasgow
36. místo ME žen v Monpellier
15. místo v družstvech na Evropských hrách v Baku
41. místo v jednotlivkyních na Evropských hrách v Baku
Trenérka: Petra Cenková
Kateřina Divišováatletikajuniorská reprezentantka
1. místo MSJ v běhu do vrchu družstev ve Walesu
23. místo MSJ v běhu do vrchu jednotlivci ve Walesu
Trenér: Vladimír Černý
 Jan Frišatletikaseniorský reprezentant
Účast na HME v Praze
Trenér: Vladimír Černý
 Emily Gerulováatletikajuniorská reprezentantka
10. místo MEJ ve skoku do dálky ve Švédsku
Trenér: Aleš Duda
Lukáš Kloklední hokejjuniorský reprezentant
6. místo na MS do 20 let v Kanadě
Trenér: Ladislav Svozil
Jiří Martinkostolní tenisjuniorský reprezentant
13. místo na MSJ ve francouzském Vendeé
Účast na MEJ v Bratislavě
Trenér: Karel Karásek
 Kamila Palonczyováflorbalseniorská reprezentantka, zařazena do síně slávy SG
4. místo ME žen ve Finsku
 Matěj PrůdekMTB cyklistikajuniorský reprezentant
3. místo na ME ve štafetě v italském Alpagu
5. místo MEJ v italském Alpagu
19. místo MS ve štafetě v Andoře
 Barbora PrůdkováMTB cyklistikareprezentantka U23, zařazena do síně slávy
3. místo na ME ve štafetě v italském Alpagu
13. místo v závodě horských kol na Evropských hrách v Baku
15. místo na ME U23 v italském Alpagu
19. místo MS U23 jednotlivci v Andoře
19. místo MS ve štafetě v Andoře
39. místo v silničním závodě na Evropských hrách v Baku
 Jakub Slavíkbasketbalreprezentant U16
Účast na ME v Bulharsku
Trenér: Patrik Smažák
Adéla Smutnábasketbalreprezentantka U16
1. místo ME U16 v Portugalsku
Trenér: Ladislav Pavlát
Jan Somerlík badminton juniorský reprezentant
16. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – družstva
32. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – debl
32. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – mix
Trenér: Jiří Halfar
Matěj Šmídlvolejbaljuniorský reprezentant ve volejbale
4. místo na EYOF v Gruzii
6. místo na ME kadetů v Srbsku, vyhlášen nejlepším podávajícím hráčem mistrovství
Trenéři: Lubomír Vašina/Tomáš Zedník
Tereza Švábíkovábadmintonjuniorská reprezentantka
9. místo na MEJ v družstvech v Polsku
Trenér: Luděk Žídek
Nikola Tabačková softbal/atletikajuniorská reprezentantka
4. místo MS U17 v Kolumbii v hodu oštěpem
11. místo MSJ v softbalu
Trenér: Stanislav Šuška

Během akce Sportem bavíme Ostravu byli vyhlášeni také Sportovci roku SG za rok 2014. O jejich úspěších se můžete dovědět více na stránce Sportovci roku SG.

Ocenění sportovci

Veronika Cenkovásportovní gymnastikajuniorská reprezentantka
6. místo YOG Nanjing (Čína) – kladina
21. místo MEJ jednotlivkyně
13. místo MEJ družstva
Oceněná mezi sportovci MS kraje
Trenér: Petra Cenková
Jan Frišatletika24. místo MSJ Eugene (USA) 3 000 m překážek
67. místo ME kros Samokov (Bulharsko) 6 km
Trenér: Vladimír Černý
Věra Kopřivováplaváníseniorská reprezentantka
Účastnice ME v Berlíně
Trenér: Libor Kohut
Jiří Martinkostolní tenisjuniorský reprezentant
Účast na MEJ 2014 Riva de Garda (Italie)
Kamila Palonczyová florbaljuniorská reprezentantkaČlenka reprezentačního družstva juniorek
3. místo ME juniorek v Polsku
David PoljaktenisStart na juniorském Wimbledonu
1. místo v českém žebříčku dorostenců
Matěj PrůdekMTB cyklistikajuniorský reprezentant
19. místo MSJ Hafjell (Norsko)
22. místo MEJ St. Wendel (Německo)
Trenér: Luboš Průdek
Barbora PrůdkováMTB cyklistikajuniorská reprezentantka1. místo YOG v Nanjingu
5. místo MSJ Hafjell (Norsko)
Oceněná mezi sportovci MS kraje
Trenér: Luboš Průdek
Hana Ryškovágolfjuniorská reprezentantka
6. místo MSJ družstev
7. místo MSJ v jednotlivcích
35. místo na MS žen družstev
Oceněná jako Objev roku MS kraje
Jan Somerlík badmintonjuniorský reprezentant
Účast na MEJ a MSJ
Nikola Tabačková softbal/atletikajuniorská reprezentantka1. místo MEJ Rosmalen (Holandsko)11. místo EYOT (oštěp)
Kateřina Valková volejbaljuniorská reprezentantka ve volejbale a beachvolejbale4. místo MSJ Portugalsko
5. místo YOG Nanjing
Oceněná mezi sportovci MS kraje
Trenér: Jiří Kozel
Hana Veselábasketbalreprezentantka U18
Účastnice ME U18 v Portugalsku 11. místo, hráčka týmu ŽBL
Jakub Zemaníkatletika22. místo MSJ Eugene (USA) 10 000 m
46. místo ME kros Samokov (Bulharsko) 6 km
Trenér: Vladimír Černý
Adam Zenklatletika13. místo MSJ Eugene (USA) 1 500 m
66. místo ME kros Samokov (Bulharsko) 6 km
Trenér: Vladimír Černý
Adéla Bělohoubkováházená účastnice MS W19 – Chorvatsko – 11. místo
hráčka DHC Sokol Poruba
účastnice soutěže WHIL
 Jiří Dedekbasketbalúčastník ME do 18 let v Lotyšsku
hráč týmu Mattoni NBL NH Ostrava
 Gabriela Capovályžování 35. místo Zimní univerziáda Pozza di Fasa, Itálie
Účast na MS juniorů – Quebec, Kanada
3. místo Mezinárodní MČR v obřím slalomu
4. slalomářka v ČR a 5. nejlepší alpská lyžařka v ČR
nominace na MS dospělých ve Schladmingu (ve slalomu jako náhradnice)
Veronika Cenkovásportovní gymnastika juniorská reprezentantka
MČR – juniorky finále prostná – 1. místo, přeskok – 3.místo
mezinárodní závod v Madridu – finále prostná 1. místo
mezinárodní závod “Blanc Mesnil” v Paříži – finále kladina 1. místo
mezinárodní závod v Polsku – 1. místo, finále dvojic – 3. místo
I. liga žen družstev – 3. místo (jednotlivkyně – 1. místo)
Petr Coufal krasobruslení 1. místo MČR juniorů
25. místo MS juniorů – Miláno, Itálie
Jan Frišatletika 65. místo ME juniorů v krosu v Bělehradě
2. a 3. místo MCŘ juniorů v hale na 3000 a 1500 m
4. místo MČR mužů 3000 př.
Kamila Paloncyováflorbal Členka reprezentačního družstva juniorek
Vicemistryně ČR žen 2013
David Poljaktenis 11. místo v ČŽ dorostu 2013
2. místo v halovém MČR dorostu
Mistr ČR družstev dorostu
Finalista „Pardubické juniorky“ 2013
Účastník turnaje ITF v Budapešti
325. místo v juniorském žebříčku ITF
Barbora PrůdkováMTB cyklistika 13. místo SP juniorek Nové Město na Moravě
14. místo MS juniorek v Pietermaritzburg Jižní Afrika
Mistryně ČR 2013
Navíc účast na Zimním olympijském festivalu mládeže EYOWF v lyžování
Veronika Šádkováatletika 8. místo dálka MS do 17 let, 31. místo 100 m př. MS do 17 let
1. místo Olympic Hopes dálka, 6. místo 100 m př.
1. místo MU-17let dálka
Mistryně ČR v hale i venku v dálce, v hale navíc i na 60 m př.
Barbora Závadováplavání seniorská reprezentantka
ME krátký bazén – 13. místo – 200m PZ, Dánsko
MS – 12. místo – 400m PZ, Barcelona
Letní Univerziáda – 4. místo 400m PZ, Kazaň
Jiří Zemanatletika 1. místo Olympic Hopes výška
3. místo MU-17let výška, 3. místo trojskok
26. místo MS-17let výška
Mistr ČR v hale i venku ve trojskoku
Jakub Zemaníkatletika 46. místo ME juniorů v krosu v Bělehradě
2x 1. místo MCŘ juniorů v hale na 3000 a 1500 m
1. místo MCŘ juniorů v krosu

Barbora Závadová (plavání)

  • 3. místo 400 m polohový závod na ME dospělých v Maďarsku, účast na Olympijských hrách v Londýně
Karin Adámkovástolní tenisúčast na MSJ a MEJ
Ondřej Bajgerstolní tenis2. místo na MEJ 2012 ve smíšené čtyřhře
Michal Benešstolní tenisMEJ 5.–8.místo místo ve čtyřhře 2012
Petr Coufalkrasobruslení17. místo na MSJ v Bělorusku
Dominika Czudková golfmezinárodní mistryně Polska 2012
Jiří Dedekbasketbal8. místo na MS do 17 let v Litvě 
trenér Patrik Smažák
Roman Dobřanskýakrobatické lyžování12. místo na MSJ 2012
Michaela Doleželováskoky na lyžích8. místo na MSJ v Liberci
Radek Karnufekatletika 80. místo na MEJ v krosu
1. místo na MČR v běhu na 1500 m
trenér Vladimír Černý
Petra Kozelská horská kola9. místo na ME do 15 let v Rakousku
Tomáš Veselýatletika26. místo na MSJ v Barceloně ve skoku vysokém
trenér Aleš Duda
Zuzana Vítečkováakrobatický tanec1. místo na MS ve Vídni
titul Best Of v duu 
1.místa za sólový tanec – moderní i akrobatický
Michael Vykoukalbaseball3. místo na ME do 21 let v Brně
18. místo na MS do 18 let v Korei
8. nejlepší hráč MS
Ondřej Bajger stolní tenisúčast na MS juniorů v Bahrainu (listopad 2011)
Petr Coufalkrasobruslení1. místo na EYOWF (Evropský mládežnický olympijský zimní festival) v Liberci – nejvyšší mládežnická soutěž zaštítěná Mezinárodním olympijským výborem
Jiří Dedekbasketbalpozice křídlo
2. místo na ME juniorů v Pardubicích do 16 let
Roman Dobřanskýakrobatické lyžování3. místo na ME dospělých v akrobatických skocích na lyžích do vody Štíty
17. místo ve světovém poháru v Calgary
Michaela Doleželováskoky na lyžích28. místo na MS dospělých v Oslo
31. místo na ME juniorů v Otepää
Tomáš Juněcbaseballpozice nadhazovač/vnější polař
2. místo na ME juniorů v Gijonu do 18 let
Radovan Kouřil basketbalpozice rozehrávač
2. místo na ME juniorů v Pardubicích do 16 let
vyhlášen členem all star teamu turnaje
Matěj Svoboda basketbalpozice pivot/křídlo
2. místo na ME juniorů v Pardubicích do 16 let
Dominik ŠpavelkofotbalMS hráčů do 17 let v Mexiku – 4. místo ve
skupině
David Šubertbasketbalpozice křídlo
2. místo na ME juniorů v Pardubicích do 16 let
Petra Urbánkováatletika – sprinty8. místo v běhu na 4×100 m na ME atletů do 23 let v Ostravě
23. místo v běhu na 100 m na ME atletů do 23 let v Ostravě
Tomáš Veselýatletika – skok vysoký14. místo na ME juniorů do 19 let
Mistr ČR juniorů
Marko Vykoukalbaseballpozice nadhazovač
2. místo na ME juniorů v Gijonu do 18 let (vyhlášen MVP – nejužitečnější hráč)
Michael Vykoukal baseballpozice chytač/vnitřní polař
2. místo na ME juniorů v Gijonu do 18 let (ocenění za nejlepšího ofenzivního hráče ČR)
Barbora Závadováplavání7. místo na 400 m polohový závod na MS dospělých v Šanghaji (splněný „A“ limit pro účast na OH v Londýně 2012)
držitelka českých rekordů kategorie dospělých na 200 m a 400 m polohový závod
nominace do družstva Evropy pro utkání Evropa–Amerika v prosinci 2011 v Atlantě
Ondřej Bajger stolní tenis9. místo na YOG 2010, 1. místo na M ČR ve čtyřhře juniorů
Michal Benešstolní tenis33. místo ME juniorů 2010
Jakub Debrecenyikarate1. místo na MS juniorů 2010
Michaela Doleželováskoky na lyžích25. místo na MS juniorů
1. místo na MČR dospělých 2010
Daniel Grecman atletika1. místo na M ČR dorostenců v běhu na 1500m
1. místo na MEU dorostenců
Barbora Hermannovávolejbal5. místo na MS juniorek 2010
Radovan Kouřil basketbal1. místo na ME juniorů divize B
Ondřej Králbasketbal1. místo na ME juniorů divize B
Kristýna Lindovskávolejbal3. místo na ME juniorek 2010
1. místo MČR juniorek
Martina Michalíkovávolejbal3. místo na ME juniorek 2010
1. místo MČR juniorek
Nikola Ogrodníkováatletika – hod oštěpem1. místo na MEU
1. místo na MČR do 23 let
Leona Silnicováatletika – skok vysoký14. místo v kvalifikaci na YOG 2010
2x 1. místo na MČR dorostenek
Petra Urbánkováatletika – sprinty3x 1.místo na MČR juniorů v běhu na 60, 100 a 200m
2. místo na MEU juniorů
Barbora Závadováplavání3. místo na YOG 2010
8. místo na ME dospělých polohový závod
Ondřej Bajgerstolní tenis3. místo ME kadetů družstev
3. místo ME kadetů mix
6x titul MČR
trenér Zbyněk Bajger
Michal Benešstolní tenis3. místo ME kadetů mix
trenér Zbyněk Bajger
Marek Bušakrobatické lyžování21. místo MS
Kateřina Cachováatletika2. místo MEJ 7-boj
trenér Michal Buzek
Adam Čížbasketbaljuniorský reprezentant ČR U18 a U20
juniorský MČR U18
hráč extraligy (NH Ostrava)
trenér Dušan Hrdlička
Jakub Debrecenyi karate3. místo ME juniorů
trenér Tomáš Dvořák
Michaela Doleželová skoky na lyžích27. místo MS dospělých
16. místo MS juniorů
trenér Jaroslav Sakala
Lenka Grygarová beachvolejbal4. místo MS juniorek
7. místo ME juniorek
Barbora Hermannová beachvolejbal4. místo MS juniorek
7. místo ME juniorek
Kristýna Lindovskávolejbal10. místo na ME kadetek
trenér Radek Brzobohatý
Martina Michalíkovávolejbal10. místo na ME kadetek
trenér Radek Brzobohatý
Filip Matějkabaseball1. místo ME kadetů
Nikol Ogrodníková atletika7. místo ME juniorů 100 m př.
trenér Aleš Duda
Veronika Ožanová sportovní gymnastika34. místo na ME dospělých
2. místo MČR žen přeskok
trenérka Petra Cenková
Jana Slaninováatletika16. místo ME juniorů 200 m
3x titul MČR
trenérka Táňa Netoličková
Barbora Závadováplavání5. místo ME juniorů
10. místo ME dospělých
15x titul MČR
12x český rekord
trenér Vítězslav Hartmann

Fotogalerii z předávání ocenění naleznete na stránkách sportovní akce Sportem bavime ostravu!!!