Škola vydává svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC. Tento průkaz je identifikačním dokladem, který potvrzuje studium na naší škole, ale zároveň je mezinárodně uznávaným dokladem studenta, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také průkazem využitelným pro zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR. ISIC je neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí je ISIC uznáván na více než 125 000 místech (www.isic.cz).

Co přináší ISIC vydaný přes naši školu?

 • funguje jako čipová karta na vstup do školy a pro vydávání školních obědů (není tedy nutné pořizovat speciální čip)
 • je oficiálním průkazem studenta naší školy
 • mnohými institucemi je uznáván jako plnohodnotné potvrzení o studiu (např. městské dopravní podniky)
 • školní ISIC si není nutné každý rok pořizovat znovu – vydaný průkaz zůstává držiteli po celou dobu studia. Licence ISIC je však platná pouze od září do konce následujícího kalendářního roku (16 měsíců), po roce se následně student může rozhodnout, zda si prodluží platnost licence ISIC revalidační známkou či pouze elektronicky přímo ve škole.
 • školní ISIC je levnější (v běžné distribuci 500 Kč)!
PotřebujiCena
Nový průkaz (v ceně průkazu je jeho elektronická mobilní verze v aplikaci ALIVE APP)350 Kč
Prodloužení platnosti průkazu (revalidační známka, elektronické prodloužení v aplikaci)250 Kč
Duplikát z ostatních důvodů (ztráta, poškození apod.) s platnou licencí100 Kč
Duplikát z důvodu pochybení na straně školy50 Kč
Duplikát z důvodu vadného čipu0 Kč

Dokumenty

Mobilní aplikace pro držitele průkazů ISIC, ITIC a ALIVE

Mobilní aplikace ALIVE APP je určena držitelům průkazů ISIC, ISIC Školák, ITIC a ALIVE.

Uživatelé si budou moci v aplikaci zobrazit digitální průkaz, všechny slevy, soutěže a svá cestovní pojištění. Digitální verze průkazu bude platná v dopravě a u poskytovatelů slev. Studenti, učitelé i zaměstnanci školy tak budou mít svůj průkaz a všechny jeho výhody vždy po ruce.

 • Digitální ISIC platí v dopravě včetně státem nařízené slevy pro studenty a žáky.
 • Uplatnění slev u benefitních partnerů a vyhledávání slev dle lokalizace.
 • Upozornění na expiraci průkazu.
 • Možnost uložit si oblíbené slevy.
 • Přehled aktuálních pojištění a jejich platnosti.
 • Číslo průkazu čitelně a přehledně stále před očima.
 • Žáci do 15 let mohou aplikaci používat pouze se souhlasem rodiče.

Aplikace ALIVE APP je zcela zdarma a dostupná ke stažení v APP STOREGOOGLE PLAY. Více informací o aplikaci najdete na www.aliveapp.net.

Objednávky prodloužení platnosti a duplikátů ISIC karet

Agendu ISIC na naší škole řeší pracovníci Lenka Valáriková (platby, objednávky; ekonomické oddělení) a Roman Strakoš (fotografie, technické dotazy; kabinet 59). Platba za prodloužení platnosti licence ISIC nebo výrobu duplikátu ISIC karty se platí předem – osobně u paní Valárikové v hotovosti nebo na účet Sport mladých, o.p.s.: 19-9928710297/0100 (do zprávy příjemci zadejte ISIC – jméno uchazeče). Výrobu karty řešíme externě a trvá cca 1 týden. Prodloužení platnosti je obratem po zadání do systému společnosti vydávající ISIC karty.

Prodloužení platnosti ISIC karet

Prodloužení platnosti ISIC karty (revalidační známkou nebo elektronicky) slouží pro čerpání slev u obchodníků nebo dopravců v dalším období (září – prosinec následujícího roku, např. 09/2023–12/2024). Prodloužení platnosti tedy není nutné, aby karta fungovala pro identifikaci na vstupech do budov nebo ve školní jídelně. Cena prodloužení dle ceníku je 250 Kč. Potvrzuje se nalepením revalidační známky na zadní stranu ISIC karty nebo stačí mít mobilní aplikaci Alive App, kde je platnost zobrazena bez nutnosti si známku lepit.

Po zaplacení příspěvku nadaci Sport mladých do 15. 10. aktuálního školního roku bude vráceno/odečteno zpět 100 Kč.

Duplikáty karet ISIC

V případě ztráty nebo zničení karty ISIC je nutné zhotovit její duplikát. Pokud má karta platnou licenci v aktuálním období, pak je cena duplikátu 100 Kč (cena samotné karty). Platnost duplikátu zůstává na stejné období jako u karty předchozí. U karty bez platné licence se ale zhotovuje nová karta včetně licence na aktuální období (vždy září až prosinec následujícího roku) v ceně 350 Kč.

V období od září do konce roku je možné v případě zájmu zhotovit novou kartu s platností až do prosince následující roku (např. 09/2023–12/2024). Cena je pak 350 Kč (cena karty a licence ISIC na další období). Pak už není nutné prodlužovat platnost licence ISIC dodatečně, prodloužená platnost pro čerpání slev je vyznačena přímo na kartě ISIC a potvrzena také v mobilní aplikaci Alive App po nahrání nové karty.

Rozhodně doporučujeme si pro zhotovení duplikátu aktualizovat fotku na aktuální, abyste předešli problémům při uznávání slev!