Webová prezentace Sportovního gymnázia Ostrava je vytvořena s ohledem na přístupnost a uživatelskou bezbariérovost tak, aby splňovala všechny povinné a podmíněně povinné zásady přístupnosti podle Zákona č. 99/2019 Sb, o  přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací, tzn. je pro její uživatele, zejména pro osoby se zdravotním postižením, vnímatelná, ovladatelná, srozumitelná a stabilní.

Pro popis všech informací na tomto webu je použit značkovací jazyk XHTML, pro popis vzhledu pak kaskádové styly CSS. Textový obsah stránek lze zobrazit i s vypnutými kaskádovými styly. Všechny velikosti jsou uvedeny v relativních jednotkách, je tedy možné podle potřeby zvětšit velikost písma nebo obsah webu. Všechny odkazy jsou v textu vyznačeny podtržením.

Popis používaných nestandardních formátů dat

Na webu sportgym-ostrava.cz jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové formě. Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

  • PDF – pro tento formát jsou volně ke stažení např. prohlížeče Adobe Reader nebo Foxit Reader
  • DOC(x), XLS(x), PPT(x) – tyto formáty je možné otevřít softwarem Microsoft Office nebo volně stažitelnými prohlížeči Word MobileExcel MobilePowerPoint Mobile nebo mobilními aplikacemi Office z Google Play nebo iTunes
  • OpenDocument (ODT, ODS, ODP) – formáty je možno zobrazit ve volně šiřitelném software OpenOffice
  • ZIP, RAR, 7z – komprimované dokumenty – dekomprimaci obsahu je možno provést libovolným programovým nástrojem určeným pro dekomprimaci (7zip, WinRAR, WinZip apod.)

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech, na které narazíte při používání tohoto webu, můžete poslat na adresu admin@sportgym-ostrava.cz.