V úterý 8. 1. 2019 uspořádalo Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava ve spolupráci s Atletickým klubem SSK Vítkovice a Českým atletickým svazem v Atletické hale Ostrava utkání sportovních gymnázií z celé České republiky.

Závodů se zúčastnilo v kategoriích chlapců i dívek 405 závodníků z celkem 13 sportovních gymnázií. V každé kategorii se soutěžilo ve 14 disciplínách a v konečném hodnocení družstev rozhodovaly v některých případech desetiny bodu. Přesto, že jsou atleti teprve na počátku halové sezóny, bylo dosaženo mnoho vynikajících výkonů. V kategorii chlapců zvítězilo družstvo Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka Brno a v kategorii děvčat družstvo Sportovního gymnázia Plzeň. Obě družstva Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových se umístila na 4. místech a v celkovém hodnocení získalo ostravské sportovní gymnázium 3. místo.

Závěrečného vyhodnocení utkání sportovních gymnázií se zúčastnil také náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství Mgr. Stanislav Folwarczny, který nejlepší družstva ocenil medailemi a poháry.