V neděli večer byla na fotbalovém stadionu v Edenu slavnostně zahájena Olympiáda dětí a mládeže. Největší multisportovní akce v České republice se v Praze koná vůbec poprvé a 3 439 mladých talentů pozdravil i prezident republiky Petr Pavel.

Moravskoslezský kraj vyslal 317člennou výpravu a má velká očekávání. Krajský tým chce navázat na úspěch posledního ročníku mládežnické olympiády. V zimní edici v lednu 2025 totiž Moravskoslezský kraj v celkovém pořadí mezi kraji vybojoval zlato.

Naše gymnázium reprezentuje řada současných ale i budoucích žáků. V atletice to jsou Valérie KubulusováAlbert Rákos. V basketbalu Eliška Ličková, Kaiba BílekVojtěch Kryštof Zvolánek. Sportovní gymnastiku reprezentují Frederika Prutkayová, Anita ŠvrčkováVavrošová Michaela. A ve volejbalu Jakub MaršálekŠimon Racko.

Od pondělí 22. června do čtvrtka 25. června na ČT sport i platformě ČT sport+ poběží živé přenosy z vybraných závodů včetně studií s televizními experty. Všechny streamy můžete sledovat na webu Olympijského týmu nebo v mobilní aplikaci Olympijský tým.