Naše basketbalistky se vrátily z úspěšného MS středních škol v srbském Zlatiboru. Domů » Blog » Sport »
Z celkem 28 dívčích týmů se dokázaly probojovat do čtvrtfinále a obsadily celkově 8. místo. V základní skupině dokázaly nejdříve zvítězit nad Lucemburskem 80:16 a v důležitém souboji o první místo ve skupině nad Německem 62:61 po prodloužení.
V osmifinále narazily na Gruzii, kterou dobrým výkonem v druhém poločase přehrály 60:39 a postoupily mezi 8 nejlepších!
Ve čtvrtfinále se střetly z pozdějšími vítězkami z Číny, na kterou nestačily a prohrály 49:88. Nutno dodat, že asijské týmy na akci nereprezentuje školní tým, ale národní výběr“. V soubojích o 5.–8. místo přišly prohry s Bulharskem 51:57 a Řeckem 53:58.
Velký úspěch sklidily holky svým tanečním vystoupením na Noci národů a v permanenci byl i český stánek během Kulturního dne. Byl čas poznat i okolí tohoto krásného horského resortu. Vyjeli jsme gondolou na nejvyšší horu Točnik a udělali výlet na místní vodopády a jeskyně.
Všechna čest srbským organizátorům za průběh této akce. Vytvořili skvělou atmosféru při setkání mladých sportovců z celého světa. Určitě všem zůstanou vzpomínky ještě dlouho v paměti.










Děkujeme za podporu:
- Sportovnímu gymnáziu Dany a Emila Zátopkových Ostrava
- ČBF – oblast Severní Morava
- rodičům
- panu Brudnému a Zvolánkovi
- Klubu SBŠ Ostrava

