95 páťáků ze šesti tříd základních škol Volgogradská, Dvorského, Kosmonautů 15, Chrjukinova a Proskovic startovalo na Atletickém dvojboji Dany a Emila Zátopkových. Naše gymnázium uspořádalo tuto akci u příležitosti 100. výročí narození patronů školy. Dvojboj se uskutečnil v nádherném prostředí atletické haly a skládal se z běhu na 600 metrů a hodu raketkou. Ty jsme vybrali jako připomínku disciplín, ve kterých tito významní českoslovenští sportovci vynikali. Součástí celé akce byli i ukázky některých sportů ze specializací oborů sportovní přípravy – juda, moderní a sportovní gymnastiky. Všichni účastníci si mohli daný sport také vyzkoušet.

Nejúspěšnější byla ZŠ Dvorského

V hodnocení nejlepších výkonů z obou disciplín dvojboje ze 40 dívek zvítězila Marie Vašutová (5. A, ZŠ Volgogradská), na druhém místě se umístila Viktorie Honsová (ZŠ Proskovice) a třetí skončila Sofie Šrámková (ZŠ Kosmonautů 15).

V kategorii chlapců (z celkových 55), zvítězil Jan Popelář (ZŠ Dvorského), druhé místo obsadil Ondřej Štula (ZŠ Kosmonautů 15) a třetí místo získal Vít Žižka (ZŠ Proskovice).

Součtem pěti nejlepších výkonů dvojboje ze všech žáků dané třídy jsme vyhodnotili pořadí jednotlivých škol. Třetí místo vybojovala ZŠ Proskovice, na druhém místě se umístila ZŠ Kosmonautů 15 a vítězem celé soutěže se stala ZŠ Dvorského.

Významní hosté nejen ze světa sportu

Všichni účastníci obdrželi pamětní medaile. Těm nejúspěšnějším sportovcům a školám předali ocenění Adolfína Tačová, bývalá československá sportovní gymnastka, držitelka stříbrné medaile v soutěži družstev žen z letních olympijských her 1960 v Římě a 1964 v Tokiu a Mgr. Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana kraje pro školství, mládež a sport.

Další významné osobnosti, které akci navštívili:

• Táňa Netoličková – stříbrná medailistka z Mistrovství světa v atletice z Helsinek 1983 na 400 m a štafetě na 4×400 m
  • Jaroslav Netolička – fotbalový brankář, olympijský vítěz z Moskvy 1980.