Basketbalisté Sportovního gymnázia vybojovali zlaté medaile na Republikovém finále středních škol v basketbale 3na3, které se konalo v Jindřichově Hradci. NH Ostrava reprezentovali Marek VolnýDušan Mičátek, Snakes Ostrava Aleš ZapletalPetr Škvára.V základní šestičlenné skupině v pondělí zdolali Gymnázia Jindřichova Hradce, Prahy, Poděbrad, Brna a SOŠ PO Prostějov, v úterním čtvrtfinále vyřadili Litoměřice 22:17, v semifinále Brno 22:9 a ve finále po výborném výkonu Sportovní gymnázium Pardubice 22:12.

Tímto vítězstvím si zajistili účast na Mistrovství světa středních škol, které se koná 18.–24. 4. 2020 v Indii v městě Raipur. Budou zde reprezentovat Českou republiku.

Naši studenti byli úspěšní i v individuálních disciplínách, ve střelbě trestných hodů chlapců zvítězil Aleš Zapletal, soutěž dívek vyhrála Zuzana Pěchová, do finále trojkové soutěže postoupil Dušan Mičátek.