Včera proběhl v ostravské atletické hale další ročník halového atletického mítinku Czech Indoor Gala.

Tohoto nabitého klání se zúčastnila řada absolventů, ale i současných žáků, kteří se účastnili hlavních i národních soutěží. Velmi vyrovnaný průběh měla mužská patnáctka v hlavní soutěži, a to se vyplatilo i našemu absolventovi Janu Frišovi, kterému se podařilo vyhovět nominačním kritériím pro HME v Toruni. Další absolventi Michal Husek si zaběhl osobní rekord na 400 m a Jan Kunčický doběhl první v osobním rekordu na 1500 m. Ve stejném závodě byl 3. Adam Zenkl. V národním finále běhu na 60 m překážek skončil 3. Marek Kret a v osobním rekordu byl 5. Jan Vojtek. Jakub Bystroň si vylepšil osobní maximu ve finále hlavní soutěže skoku do dálky a student septimy Šimon Navrátil si ve stejném závodě vylepšil letošní maximum. V národním finále na 60 m skončila na 5. místě Adéla Tkáčová, Dan Kovář si na 200 m zaběhl své letošní maximum, stejně tak Milan Ščibráni na 400 m. Ve skoku do dálky žen si svá letošní maxima vylepšili 3. Lucie Pisková a o jeden centimetr za ní Tereza Sklenářová.

Jan Friš (celý v černém) při splnění limitu na HME v polské Toruni v běhu na 1500m