V pátek 8. 12. 2023 vstoupili do Subterra Cupu i naše děvčata, která chtěla po vyřazení kluků napravit reputaci naší školy. Holky začaly turnaj poměrně suverénně a soupeřky z Gymnázia Pavla Tigrida jednoznačně porazily 7:0.

V druhém utkání jsme věděli, že budeme hrát o postup s Obchodní akademií z Karviné, která přijela s florbalovým trenérem a takticky dobře připravenými holkami. V utkání jsme rychle inkasovali gól, ale ještě rychleji jsme zareagovali a po brance Blanky Gajdošové vyrovnali na 1:1. Celé utkání bylo spíše v naší režii, ale soupeř se odhodlal k pár rychlým brejkům, které zlikvidovala perfektně chytající Anežka Zelenková. Konečný výsledek tedy byl 1:1.

Z výsledků ostatních týmů jsme věděli, že k postupu do krajského kola nám v posledním utkání proti „Zdrávce“ bude stačit remíza. Holky nechtěly nechat nic náhodě nebo hrát na remízu, a tak na soupeřky vběhly a nasázely rychle 3 góly. Poté se tempo hry uklidnilo a holky ze „Zdrávky“ pouze zkorigovaly na 3:1.

Se 7 body a skóre 12:2 se holky kvalifikovaly do lednového krajského finále. Bude se jednat o atak na závěrečný turnaj v Praze, kde holky poslední roky nechyběly.

Sestava: Gajdošová, Trávničková, Náplavová, Rozumová, Nykodýmová, Zezulková, Mazzolini, Vichrová, Smetanová, Aneta a Adéla Feiková, Wojnarová, Tichá a brankářka Zelenková