Po středoškolácích se do florbalových bojů pustili mladší kategorii, a to konkrétně chlapci 8. a 9. tříd. Obvodní kolo se odehrálo na ZŠ Srbské.

Kluci vstoupili do turnaje porážkou 2:4 s vedlejším Gymnáziem Volgogradská, které disponovalo kompletním florbalovým týmem. Nutno říct, že naši kluci se první zápas spíše seznamovali s pravidly florbalu a dvě vyloučení v utkání nás poslali do kolen.

V druhém utkání jsme si nemohli dovolit se soupeřem ze ZŠ Březinova prohrát a nervozita byla znát. Celé utkání jsme dobývali soupeřovu branku, ale konečný stav byl 2:2.

Třetí kolo zápasů ve skupině jsme sledovali s velkým napětím, protože v případě výhry či remízy ZŠ Březinové nad vedlejším gymnáziem bychom odjížděli z turnaje už po odehrání skupiny. Naštěstí vedlejší gymnázium vyhrálo 2:0 a matematika hovořila jasně. Museli jsme porazit soupeře ze ZŠ Horymírové a postoupili bychom do semifinále. Do posledního zápasu ve skupině vletěli kluci s obrovským odhodláním a soupeře rozdrtili poměrem 8:0. Radost z postupu do semifinále a získaná sebedůvěra kluky neskutečným způsobem nakopla.

V semifinále na nás čekal vítěz druhé skupiny, domácí ZŠ Srbská. Od počátku utkání bylo vidět, kdo diktuje tempo. Soupeři jsme dovolili pár střel a sami nasázeli 4 branky. Výsledek utkání byl 4:0.

Znovu proti Gymnáziu Volgogradská

Tak jak turnaj začal, tak i skončil. Zápasem mezi námi a gymnáziem z Volgogradské. Akorát bylo jasně vidět, v jakém rozpoložení se nachází mladí Sporťáci v čele s kapitánem Šebestou a v jakém ustrašeném dosud neporažení kluci z Gymnázia Volgogradská.

Během 5 minut jsme se dostali do rychlého vedení 5:0 a bylo hotovo. Následný timeout soupeře znamenal zastavení brankostroje ze strany sportovního gymnázia. To nic ale neměnilo na tom, že výsledek finále byl 5:2 pro nás a mohla vypuknout následná radost z vítězství a postupu do okresního kola.

Nejlepším střelce turnaje se stal Šimon Šebesta.

Sestava: Maralík, Kozák, Dudek, Hrbáč, Jirků, Šebesta, Tvrdý a famózní brankář Ořechovský