Na začátku února proběhlo finále severomoravské divize ve středoškolské futsalové lize. Finálové skupiny se zúčastnili 4 týmy z Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

V prvním utkání nastoupili kluci proti Gymnáziu Josefa Kainara z Hlučína a po drtivém nástupu záhy vedly 3:0. Bohužel v ten moment přišlo ukolébání a podcenění poměrně kvalitního soupeře. Ten nezahálel a využil své šance. Během 20 minut otočili skóre ve svůj prospěch. Po zbytek utkání jsme se snažili dohánět gólové manko. Na konci svítilo skóre 6:8 v náš neprospěch a kluci tak okusili první porážku v sezóně.

Ve druhém utkání jsme narazili na SŠ Kosinovou z Olomouce a po počátečním vzdoru soupeře se naši kluci nakonec rozstříleli a deklasovali soupeře 8:2.

Po dobré konstelaci výsledků jsme turnaj končili se soupeřem z Gymnázia Čajkovského v Olomouci. Matematika byla jasná. Vítězství nás posune do konferenčního finále v Rousínově. První poločas se odehrával ve znamení velmi opatrného futsalu z obou stran. Gól do přestávky nakonec vsítil soupeř, a tak jsme měli co dohánět. Druhý poločas se otevřel na obou stranách a utkání se změnilo ve velmi atraktivní podívanou. Bohužel jsme si soupeře nechali odskočit na rozdíl 3 branek a v následném powerplay jsme pouze snížili na konečných 4:3.

Letošní cesta za superfinále tedy skončila již v divizním finále. Poděkování patří všem klukům, kteří celou soutěž odmakali a dobře reprezentovali naši školu.

Hráči: Adam Bitta, David Kedroň, Lukáš Čavera, Jakub Krakovka, Marek Havran, René Němčík, Lukáš Dvořáček, Jakub Juřeník, Vojtěch ZajícJakub Graclík