V sobotu 5. 3. 2016 s v Hranicích na Moravě konalo MČR juniorů a juniorek v judu. Pro studenty Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových opět po roce velmi úspěšné.

Titul Mistryně České republiky se podařilo po výborném výkonu získat studentce Alžbětě Škrobánkové ve váze do 57 kg, kde ve svých třech zápasech nenašla přemožitelku. Ač je Bětka věkem stále dorostenka, ve finále porazila českou juniorskou jedničku Kulíkovou z Teplic na krásné škrcení, které se v poslední době stalo silnou zbraní Bětky. Gratulujeme k zisku titulu Mistra České republiky a děkujeme za vzornou reprezentaci školy, klubu a našeho regionu.

Podobně velkého úspěchu dosáhla naše studentka Adéla Martínková ve váze do 70 kg, která se umístila na konečném 2. místě za favorizovanou Szarzecovou z Třince, a získala tak titul vicemistryně České republiky. Také Adéle moc gratulujeme a děkujeme za dobrou reprezentaci školy a klubu.

Dalších úspěchů dosáhli:

Tomáš Pustějovský ve váze do 90 kg – 3. místo

Tomáš je stejně jako všichni ostatní věkem ještě dorostenec. I přes to se dokázal svým bojovným a soustředěným výkonem dostat do bojů o medaile, kde byl po velkém boji a poctivém výkonu úspěšný a dosáhl tak dalšího osobního úspěchu. Také Tomášovi musíme pogratulovat k zisku medaile a poděkovat za vzornou reprezentaci školy na celostátní úrovni.

Michael Raška ve váze do 100 kg – 7. místo

Turnaje se dále účastnili Tomáš Hanzel, Ondřej Mičan, Ondřej Chlopčík, kteří ačkoli podali dobré výkony, do bojů o medaile nezasáhli.

Dušan Koza, tr. juda