Atleti našeho Sportovního gymnázia absolvovali ve dnech 19.-20. 11. 2010 atletický trojboj s názvem Vánoční laťka 2010.

Družstva mladších a starších žáků a žákyň se utkaly se svými soupeři z jiných moravských škol v běhu na 50m, skoku dalekého a skoku vysokého. Družstvu starších žáků se povedl unikátní kousek, když konečně po letech čekání vyhráli celkovou soutěž. Zato si odvezli zajímavé ceny. Mimo to se mladší žákyně mohli radovat z celkového 3.místa.

Složení družstev bylo následující:

• Mladší žákyně: Falharová Pavla, Čepová Lucie, Šantová Libuše a Podzemná Jůlie
  • Starší žákyně: Vítečková Zuzana, Jadrničková Anna, Janischová Dagmar
  • Mladší žáci: Zahradníček Jakub, Huták Dominik, Hajduk Adam, Mičůněk David
  • Starší žáci: Radim Kocián, Filip Kocián, Waldhauser Jan, Blažek Adam

Nejúspěšnějším členem výpravy se stal posledně jmenovaný Adam Blažek, který se celkově v trojboji umístil na 2. místě a kromě toho si odvezl vítězství ve skoku vysokém, navíc ještě i s novým osobním rekordem 186 cm, který ho určitě velice potěšil. Mimo to si cenná umístění odvezli i Radim Kocián (1. na 50 m st. žáků v osobním rekordu 6,53 s), Falharová Pavla (2. na 50 m ml. žákyň, také v osobním rekordu 7,23 s) a Lucka Čepová, mladší žákyně, která ve skoku vysokém urvala 3. místo také v novém osobním rekordu 146 cm. Tím ale výčet nově utvořených osobních rekordů neskončil, ba naopak byl by na sáhodlouhý seznam.

K dosaženým výsledkům blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.