Judisté sportovního gymnázia v měsíci květnu zažívají pravou sportovní sezónu.

V termínu 30. 4. – 1. 5. 2016 se v maďarské metropoli Budapešti zúčastnili významného a silného mezinárodního turnaje Budapešť Cupa 2016 s těmito výsledky:

  • Adéla Martínková ve váze do 70 kg obsadila 3. místo
  • Alžběta Škrobánková ve váze do 57 kg obsadila 7. místo
  • Turnaje se dále účastnili Tomáš HanzelAndrej Schindler, kteří byli v turnaji vyřazeni

Ve stejném termínu reprezentovali v reprezentačních výběrech Českou republiku na Evropském poháru v Berlíně studenti Radek Rýpar ve váze do 55 kg a Tomáš Pustějovský ve váze do 90 kg.

Turnaje Evropského poháru jsou turnaje nejvyšší kvality, zároveň nominační soutěže na MED a MSD. Radek Rýpar neprošel po dobrém výkonu přes domácího Němce. Tomáš Pustějovský v prvním kole přešel výhrou s reprezentantem Německa, ve druhém kole ovšem nestačil na Gruzínce a byl také ze soutěže vyřazen.

V termínu 7.–8. 5. 2016 se na oplátku konal Evropský pohár v Rumunsku, kterého se s reprezentačním družstvem účastnila studentka Adéla Martínková ve váze do 70 kg obsadila 7. místo. V turnaji vyhrála 3 utkání. Přemohli jí pouze vítězka váhy, reprezentantka Itálie, a bronzová Němka. Ve vítězných duelech porazila Adéla reprezentantky Maďarska, Rumunska a Srbska.

Adéla tímto umístěním dosáhla nejen svého dosavadního životního úspěchu, ale též vážněji promluvila do případné nominace na nadcházející MED, které se bude konat v červenci ve Finsku.

Už o víkendu 21.–22. 5. 2016 budou naši studenti Michael Raška, Tomáš Pustějovský, Radek Rýpar a studentky Alžběta ŠkrobánkováAdélou Martínkovou startovat na dalším Evropském poháru v polské Bielsko Biale. Věříme, že i tam se dokáží prosadit a potěšit tak nejen reprezentační trenéry, ale také všechny ostatní.

Ještě před tímto velmi důležitým a významným turnajem budou studentky Alžběta Škrobánková a Adéla Martínková startovat 14. 5. 2016 na MČR družstev dorostenek v Ostravě, kde budou startovat za klub 1. JC Baník Ostrava a obhajovat třetí místo z roku 2015.

Držte nám palce!