Ve čtvrtek se konalo konferenční finále středoškolské futsalové ligy, které se odehrálo v Rousínově. Bojovalo se o 2 vstupenky do finálové čtyřky, kde se utkají 2 nejlepší týmy z východní části a 2 ze západní části republiky.

V prvním utkání nás čekal soupeř z Jihlavy, který nekladl odpor moc dlouho, a po prvním poločase bylo skóre 5:0 v náš prospěch. Po velmi dobrém a koncentrovaném výkonu se chlapci na konci utkáni těšili z výsledku 9:3.

V druhém utkání nás čekala poražená Chrudim z prvního utkání a v případě vítězství by si kluci již po druhém utkání zajistili vstupenku do superfinále. Chrudim je „Mekkou“ futsalu a soupeř disponoval velmi dobrou a kompaktní obranou, která ostrostřelce z naší školy nepouštěla do vyložených šancí a proto 1. poločas skončil pouze poměrem 1:0 v náš prospěch. V druhém poločase naši chlapci kopli do vrtule, prolomili velkou chrudimskou zeď a roztočili smršť gólových akcí, kdy na konci zápasu svítilo skóre 7:1 pro naše sporťáky.

Ve třetím zápase nás čekal mančaft z Českých Budějovic, který se pyšnil podobnými vítězstvími jako naši chlapci, a šlo tedy o zápas dvou nejlepších týmů. Nicméně v utkání šlo o lepší výchozí pozici pro superfinálové nasazení. Utkání začalo poměrně ve vysokém a ostrém tempu, kdy si kluci nedarovali ani metr navíc a rozhodčí i trenéři museli své svěřence krotit. Scénář utkání byl naprosto totožný se zápasem předchozím, kdy poločas skončil 1:0 v náš prospěch a na konci utkání svítilo výsledné skóre 7:1.

Kluci si dominantním působením zajistili 1. místo v konferenčním finále a příští týden je na superfinálovém turnaji čekají poslední 2 utkání tohoto ročníku středoškolské futsalové ligy, které budete moci sledovat v přímém přenosu ve vestibulu na TV, kdy od 11:10 nastoupí naši kluci v semifinále proti gymnáziu z Prahy. Následně v 13:30 (o 3. místo) nebo v 14:20 (finále) se uskuteční závěrečná turnajová utkání.