Již tradičně se na konci března konalo republikové finále Subterra cupu, na kterém opět nechyběly naše sporťačky. Po předchozích nezdarech, kdy zůstaly těsně před branami finále, se letos pokusily to nešťastné prokletí prolomit.

Suverénní začátek, hořký konec

Turnaj začal pozitivně. Po suverénních výsledcích i hře si naše holky postupně poradily se soupeřkami v poměru 8:0, 4:0 a 3:0. To dávalo holkám výhodnou pozici před následujícím play-off a díky 1. místu ve skupině se vyhnuly čtvrtfinále. V semifinále pak holky narazily na soupeřky ze Slovanského gymnázia z Olomouce a do boje o vytoužené finále šly odhodlané.

Hned v 1. minutě naše holky dostaly studenou sprchu v podobě rychle obdrženého gólu. Očividně to s psychikou holek zamávalo a následně se nechaly opakovaně poslat do oslabení. Kupodivu v následném oslabení dokázala skórovat Blanka Gajdošová po krásné přihrávce od Anety Feikové. Celý zápas byl vedený v poměrně bojovném duchu na obou stranách. Naše holky poprvé narazily na soupeřky, které byly více než vyrovnaným soupeřem. Nebýt brankářky Lady Brisudové, tak mohlo být skóre velmi nepříznivé. Stav 1:1 vydržel až do 16. minuty, kdy nakonec dokázaly Slovanky strhnout vedení na svou stranu. Náskok udržely až do poslední minuty, kdy v ní nakonec přidaly gól do opuštěné brány našich sporťaček.

O 3. místo se také bojuje

Holky po první, ale bohužel nejdůležitější prohře v turnaji pocítily, jaké to je, být poraženy. Těžko se hledala motivace do boje o 3. místo. Holky se ale nakonec vzchopily a dokázaly udolat těsně soupeřky ze Zlína poměrem 2:1. Holky tak skončily letošní cestu opět pod vrcholem a do O2 arény se neprobojovaly již po páté v řadě. Malou cenou útěchy byla účast Adély Feikové v All Star týmu turnaje.

Holky tak s bilancí 9 výher, 1 porážky a pouze 5 obdrženými góly skončily letošní cestu na 3. příčce.

Sestava: Lada Ingrid Brisudová, (4.A), Nikola Rusinová, Sabina Jeřábková, Zina Pindorová (4.B), Karolína Krejčí, Laura Prusková, Nela Dedková (8.0), Tereza Smetanová, Blanka Gajdošová, Tereza Tichá, Adéla Wojnarová, Adéla Feiková (3.B), Aneta Feiková (1.B)