14. září pořádalo naše gymnázium okresní kolo Středoškolského atletického poháru. Naše dvě neatletická družstva porovnávala svou výkonnost s dalšími 10 středními školami z Ostravy. Soutěž chlapců nakonec opanovalo družstvo ze střední průmyslovky na Zengrově ulici, naši chlapci byli třetí. V soutěži děvčat se z celkového prvenství radoval tým ze SZŠ a VOŠZ Ostrava. Za nimi pak na 3. místě ve ztrátě 152 bodů děvčata našeho Sportovního gymnázia.

Mezi chlapci byli nejlepšími „bodovači“:

1. Krupička David (60 m, 400 m) 1234 bodů
  2. Koudelný Jakub (60 m, dálka) 1007 b
  3. Moravec David (1500 m, výška) 813 b

Dále se na bodovém zisku podíleli: Šudák Radim 723 b (dálka, výška), Wita Jan 689 b (1500 m), Melichar Filip 495 b (vrh koulí), Murín Filip 457 b (1500 m), Motyka Dominik 447 b (vrh koulí), Večerek Petr 401 b (vrh koulí), Levčík Lukáš 326 b (dálka), Kořenek Ondřej 277 b (400 m), Alex Šípek (vrh koulí) – náhradní člen družstva

Také je nutné vyzdvihnout vynikající štafetu 4×200 m našich chlapců, která vyhrála s přehledem svůj běh (celkově 2. místo) za 1100 bodů. Ty si mezi sebe rozdělili pánové Koudelný, Kořenek, Krupička, Motyka. David Krupička vyhrál celou individuální bodovací soutěž a stal se nejlepším ze všech zúčastněných závodníků.

Mezi dívkami byly nejlepší v individuálních disciplínách:

1. Pavlištíková Vanda (800 m) 576 bodů
  2. Valicová Daniela (60 m, dálka) 549 b
  3. Feiková Aneta (200 m) 539 b

Dalšími členkami byly Mazancová Alexandra (800 m) 515 b, Šínová Veronika (60 m) 499 b, Zelenková Anežka (60 m) 470 b, Oprchalská Aneta (výška) 460 b, Šamořilová Amálie (200 m) 426 b, Hlinková Lucie (vrh koulí) 368 b, Kopečková Tereza (vrh koulí) 325 b, Kelerová Klaudie (800 m) 310 b, Onderková Nikol (dálka) 246 b

Dívčí štafetu 4×200 m dokončilo družstvo SG na 4. místě a bodový příděl 909 bodů si mezi sebe rozdělily dámy Feiková, Ražná, Šamořilová a Onderková.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy, i přes nepřízeň počasí, a ke krásným výsledkům gratulujeme.