Obrovského úspěchu s novými českými rekordy dosáhli ostravští plavci na Mistrovství Evropy, které se konalo 11.–14. prosince v chorvatské Rijece. Za českou reprezentaci startovala 15 letá studentka 1.ročníku našeho gymnázia – Barbora Závadová, která na 400 m PZ obsadila 13. místo. Výkonem 4:40,49 vytvořila český dorostenecký rekord. Na poloviční trati 200 m PZ zaplavala rovněž český dorostenecký rekord 2:16,28. Trenérem Barbory Závadové je Vítězslav Hartmann.

Českou republiku reprezentovali i bývalí studenti naší školy Martin Baďura a Dominik Bartoš. Martin zaplaval na 50 m znak nový český rekord 0:24,90 a byl členem štafety 4×50 polohová, která zaplavala rovněž nový český rekord. Dominik vytvořil nový český rekord na 1500 m VZ 15:04,49 a obsadil vynikající 11. místo v Evropě. Trenérem Martina Baďury je Boris Neuwirt, Dominik trénuje ve Vysokoškolském sportovním centru Praha.