Dobrý den,

každoročně jsme se setkávali se situacemi, kdy studenti základních, středních a vysokých škol museli „vystát“ dlouhou frontu na prodejnách DPO pro prodloužení svého studentského profilu a zakoupení kuponu.

Většina však netuší, že frontu absolvovat nemusí. Kompletní informace o validaci studentů lze nalézt na https://www.dpo.cz/studenti/.

Věříme, že rozvojem nových technologií, zejména vzdáleného ověření a možnosti vytvoření ODISky přímo v mobilním telefonu, ulehčíme vám, školám, i nám, poskytovali veřejné služby. Pokud by však někdo ze studentů na prodejny DPO dorazil, nadále platí, že potvrzení o studiu v písemné formě (originál) lze přijmout pouze s písemným/elektronickým podpisem, nebo jinak zabezpečeno proti zneužití.

INFO pro studenty 6-18 let:

6-15 let: Na prodejnu nemusí. Studentský profil je nastaven automaticky do 15 let. Kupon lze zakoupit na www.dpo.cz/eshop*.

15-18 let: Na prodejnu nemusí. Studentský profil je u ODISek vydaných po roce 2020 nastaven automaticky do 18 let. Pokud má student ODISku starší než z roku 2020, stačí zkontrolovat platnost studentského profilu *, a následně lze kupon zakoupit na www.dpo.cz/eshop*.

*Lze zjistit/provést po přihlášení k účtu nebo i bez registrace přímo na www.dpo.cz/eshop  v sekci „Rychlý nákup“. Pokud studentům 6 – 26 let končí platnost samotné plastové ODISky, mohou si stáhnout aplikaci MojeDPO a v ní vytvořit svou ODISku v mobilu. Nárok na studentskou slevu a nákup kuponu vyřídí přímo ze svého mobilního telefonu.

Za DPO

Ing. David Miško

vedoucí oddělení prodej jízdenek