Po zimním přípravném období , které bylo velmi náročné na přípravu, vzhledem k velkým změnám v pravidlech v novém OH cyklu, byl Pribinův pohár jedním z prvních závodů, konaných podle nových pravidel. Nervozita z nových sestav byla vidět na všech zúčastněných závodnicích. Většina sestav byla zacvičena s chybami a bez výrazu.

Z našich závodnic si nejlépe vedla Nikol Pavlovská, která závodí v kategorii dorostenek. V prvním kole předvedla sestavu s kužely, která se jí úplně nepovedla a udělala několik vážných chyb. Druhou sestavu jela s míčem. V této sestavě si už je Nikol jistější a tak se jí povedla zacvičit mnohem lépe, téměř bez chyb. Díky vysoké známce za tuto sestavu si Nikol vybojovala krásnou bronzovou medaili.

V kategorii kadetek starších letos poprvé startovala Petra Kmochová, která patřila k nejmladším v této kategorii. I ona, stejně jako Nikol , zajela první sestavu hůře a druhou lépe. Předvedla sestavy s obručí a kužely. V sestavě s obručí Petře bohužel obruč vypadla mimo plochu, ale zareagovala rychle a zbytek sestavy už byl téměř bez chyby. V sestavě s kužely měla 2 malé pády, ale i tak jí rozhodčí ohodnotily vysokou známkou a skončila v konkurenci 13-ti závodnic na krásném 5. místě.

Pro seniorskou závodnici Andreu Kozovou byl Pribinův pohár jedním z mála přípravných závodů před Mistrovstvím republiky seniorek, které se koná už za 3 týdny v Bratislavě. Andrea musela během zimní přípravy zvládnout 4 nové, velmi náročné ,seniorské sestavy. V Nitře předvedla sestavu s obručí a s míčem. Sestava s obručí se jí nevydařila. Hned první náročná“ házečka“ skončila pádem a obruč se kutálela na druhou stranu plochy. Pak následovalo ještě několik chyb a i když se Andrejka snažila dokončit sestavu co nejlépe mohla, výsledná známka byla velmi nízká. Sestavu s míčem už zacvičila lépe , ale ani tak už výsledek moc ovlivnit nešel a skončila na 12. místě.

Všem děvčatům gratulujeme a přejeme pevné zdraví , spoustu sil a co nejlepší výsledky v dalších soutěžích.