U příležitosti předání ocenění pro nejúspěšnější žáky středních škol moravskoslezského kraje navštívil naše gymnázium náměstek hejtmana Mgr. Stanislav Folwarczny.

Slavnostní akce, která se měla konat v prostorách krajského úřadu původně 21. 9., byla přesunuta na 23. 11. Z pochopitelných důvodů ani tento termín neproběhl. Tohoto předávání se mělo zúčastnit družstvo basketbalistů 3 na 3 ve složení Aleš Zapletal, Marek Volný, Dušan Mičátek a Petr Škvára, kteří pod vedením trenéra Michala Černíka zvítězili na Republikovém finále v této disciplíně. Tímto vítězstvím si zajistili účast na Mistrovství světa středních škol, které se mělo konat letos v dubnu v Indii v městě Raipur.

Pan náměstek se ale rozhodl osobně navštívit několik škol, kde ocenění předal osobně. Naše gymnázium bylo mezi vybranými školami a tak dnes proběhlo v klubovně Domova mládeže krátké setkání společně s ředitelem školy a jeho zástupci. Ocenění, které pan náměstek předal panu řediteli, bude při nejbližší možné příležitosti předáno oceněným žákům.

V rámci setkání proběhla i neformální konverzace týkající se současné situace na gymnáziu, sportovní přípravy a výhledu v oblasti investic do školní infrastruktury.

Na závěr obdržel pan náměstek i drobnou pozornost od naší školy.

Ředitel školy přebírá ocenění pro naše žáky od pana náměstka Stanislava Folwarczného
Náměstek hejtmana Moravskolsezského kraje Mgr. Stanislav Folwarczny a ředitel školy Mgr. Tomáš Pracný