EYOF

Řada vynikajících sportovních výsledků se zrodila během letošních prázdnin, kdy většinou probíhají vrcholné soutěže napříč sportovními specializacemi. Kromě Matyáše Zacha, který obhájil zlatou medaili na Evropském olympijském festivalu mládeže v Mariboru a Terezy Lieblové, která skončila šestá v oštěpu, se této akce účastnil i plavec Samuel Hübscher. Ve štafetě 4×100 m VZ skončil také na šestém místě.

Atletika

Naše atletky byly úspěšné i na Mistrovství Evropy juniorů a juniorek v izraelském Jeruzalémě. Ema Feilhauerová byla členkou bronzové štafety na 4×100 m a stejnou medaili získala i Adéla Tkáčová ve štafetě na 4×400 m. Adéle navíc o pár bodů unikla medaile v sedmiboji, kde skončila na nepopulárním čtvrtém místě.

Na Mistrovství Evropy do 22 let ve Finském Espoo skončila absolventka Katrin Brzyszkowská na 5. místě ve vrhu koulí a Jaromír Morávek na 7. místě v chůzi na 20 km.

Basketbal

Basketbalisté Viktor IvánekJakub Zvolánek skončili na 16. místě na ME U18 v srbském Niši, Lukáš Smažák na ME U16 divize „B“ v rumunském Pitesti na místě osmém.

Box

Rumunsko pořádalo také Mistrovství Evropy kadetů a kadetek v boxu, kde vynikající stříbrnou medaili vybojovala Julie Poledníková v kategorii do 52 kg.

Julie Poledníková, druhá zleva

Volejbal

Michal Baláž startoval na volejbalovém ME U17 v černohorské Podgorici a s týmem obsadil 15. místo. Jiří Benda startoval na Mistrovství světa U21 v Bahrajnu, kde získal 10. místo.