12. ledna se uskutečnilo 3. kolo středoškolské futsalové ligy, kterého se zúčastnilo Wichterlovo gymnázium, SŠ služeb a podnikání z Příčné, SŠ služeb a podnikání z Karviné a naši chlapci.

Los byl pro naše kluky nemilosrdný a hned v prvním utkání turnaje nám přihrál neoblíbeného soupeře z Příčné, se kterým letos již dvakrát remizovali. Charakter zápasu byl velmi podobný předchozím vzájemným střetnutím a moc šancí nepřinesl. Herní převaha byla na straně našich kluků, ale gól to nepřineslo. Vše se změnilo až 5 vteřin před koncem utkání, kdy si na roh Michala Paříka naběhl Jakub Juřeník, a propálil vše, co mu stálo v cestě. Do třetice se tedy podařilo kluky z Příčné porazit, a to nejtěsnějším možným poměrem 1:0.

Ve druhém utkání na nás čekal soupeř z porubského Wigymu. Zápas se jevil jednoznačně v náš prospěch a po deseti minutách hry svítilo na ukazateli skóre 4:0 pro SG. Nutno podotknout, že soupeř nás chytil do futsalové „Csaplárovy“ pasti. Sedm minut před koncem už byl stav pouze 5:4 v náš prospěch a tempo hry diktoval soupeř. Naštěstí se v poslední minutě podařilo Tomáši Sirotkovi vypíchnout míč v powerplay soupeře, aby následně David Ledvinka dovezl míč na zlatém podnose do prázdné brány. Na konci utkání jsme opět byli šťastnější my a radovali se z vítězství 6:4.

O postup s Karvinou

V posledním utkání se nakonec hrálo o postup se soupeřem z Karviné, na kterého jsme narazili v předchozích ročnících. Věděli jsme, že nás čeká velmi fyzicky zdatný a nepříjemný tým. První poločas, podobně jako první utkání turnaje, byl impotentní na góly, a tak bylo skóre 0:0. Matematika turnaje byla jasná. Pokud chceme postoupit, nesmíme prohrát. A naopak Karviná byla nucená hru otevřít a musela hrát na vítězství. To přineslo otevřené vrátka v jejich obraně a naši kluci jejich chyby začali trestat. Jako první se z přímého kopu prosadil Marek Havran a následně jej gólově doplnili Jakub Krakovka a David Kedroň. Výsledek byl 3:0 a kluci se s 9 body a skóre 10:4 umístili na 1. místě.

Obrovská pochvala patří celému týmu, ale skvělými zákroky a jistou hrou vzadu nás více než podržel v těžkých chvílích brankář Adam Bitta. Kluci se tedy mohou těšit na další kolo, které bude vrcholem severomoravské divize. Bude se hrát o postup do top 8 z celé východní části republiky.

Sestava: Kedroň, Zajíc, Havran, Pařík, Juřeník, Krakovka, Čavera, Sirotek, Němčík, Ledvinka a Bitta