20. 11. – 1. hrací den

V základní skupině naši kluci vytvořili šablonu, které se drželi až do finálového utkání. Ve skupině si kluci postupně poradili se SŠ Cheb 4:1, SŠ Plzeň 4:1 a SŠ Brandýs n. L. 4:1 na zápasy. Po úspěšně absolvované základní skupině na nás čekal ve čtvrtfinále soupeř z Liberce, kterého kluci taktéž převálcovali v poměru 4:1 na zápasy.

21. 11. – 2. hrací den

V úterý ráno na kluky čekal již papírově silnější soupeř a to SŠ ze Zlína, která vykazovala po celý turnaj velmi dobré a vyrovnané výsledky. Jenže, jak jsem již zmínil výše, šablona byla daná a kluci se jí drželi i nadále a Zlín porazili v poměru 4:1 na zápasy. Po Zlínu už nás čekal jen jeden poslední a zároveň nejtěžší krůček a to v podobě překonání SŠ z Hradce Králové, která měla bezesporu nejkvalitnější a zároveň nejstarší tým složen z maturantů. Utkání opět skončilo 4:1 v náš prospěch, ale kvalita celého utkání byla na vysoké úrovni a je třeba říci, že všechny zápasy byly více než vyrovnané a končili až v 5. setu. Jako zlomový okamžik se ukázala čtyřhra, ve které kluci Tomáš a Adam přehráli soupeře z HK 3:2 na sety a dostali nás do trháku 3:1 na zápasy. Poslední krůček dotáhl kapitán družstva Tomáš Martinko, který zvládl těžkou 5 setovou bitvu s kapitánem z HK. Naštěstí to kluci zvládli a jako bonus si Tomáš Martinko s Adamem Štalzerem odvezli 1. a. 2. místo z turnajů jednotlivců.

Na základě svých vyrovnaných a kvalitních výkonů si náš kapitán a jednička týmu Tomáš Martinko vysloužil během turnaje přezdívku Tomáš „VÁLEC“ Martinko, jelikož za celý maraton turnajů neztratil ani jeden zápas.

Autor: Mgr. Ondřej Liška