20. března 2024 se uskutečnilo národní finále Subterra Cupu, které se již tradičně hrálo v Praze. Vítěz bojoval o vstupenku na Bigboard Superfinále do O2 arény.

V prvním zápase se naše holky utkaly s pozdějšími vítězkami celého turnaje a utkání bylo velmi vyrovnané. Hned v 1. minutě se studentky našeho gymnázia ujaly vedení po brance Blanky Gajdošové, ale to bylo střelecky vše. Soupeřky z brněnského gymnázia dokázaly utkání otočit ve svůj prospěch. Vstup do turnaje tak nevyšel dle našich představ. Výsledek byl 1:2 v náš neprospěch.

Hned ve druhém utkání jsme věděli, že musíme porazit soupeřky z trutnovského gymnázia, jinak si zahrajeme maximálně o neatraktivní 7. místo. Naštěstí holky utkání pojaly velmi zodpovědně a soupeřovy útočnice úplně „vymazaly“. Brankářka Anežka čelila všeho všudy třem střelám a zbytek před ní zlikvidovaly skvěle bránící spoluhráčky. Konečné skóre po hattricku Adély Feikové svítilo 3:0 a získali jsme jistotu postupu do čtvrtfinále.

Ve třetím utkání skupiny nás čekala Jihlava a hrálo se pouze o výchozí pozici do čtvrtfinále. K utkání holky přistoupily ve velmi úsporném režimu, čemuž se nebylo divit, protože celý turnaj hrály ve skromném počtu osmi hráček. Obraz hry se promítl i do výsledku 3:0 ve prospěch Jihlavy a my vyhlíželi soupeře na čtvrtfinále, kterým byla děvčata z Havlíčkova Brodu.

Čtvrtfinále s nulou a unavené semifinále

Ve čtvrtfinále jsme se utkali s 2. týmem druhé skupiny a od začátku hry bylo jasně vidět, kdo určuje tempo zápasu. Naše hráčky soupeřky z HavlBrodu nepustily téměř k ničemu a samy hrozily z každé pozice. To přineslo vedení 2:0 a konečný výsledek 3:0 pro nás a postup do semifinále.

V semifinále jsme narazili již podruhé v turnaji na holky z Brna, které se jevily jako nejsilnější tým. Utkání bylo velmi nervózní a opatrné, moc šancí první poločas nepřinesl. Soupeřky se sice dostaly do vedení, ale Aneta Feiková poměrně rychle vyrovnala na poločasové skóre 1:1.

Ve druhé půli se bohužel projevila únava a fyzická vyčerpanost na naší straně a páté utkání během tří hodin bylo holt nad naše síly. Soupeřky z Brna měly o utkání méně a o několik holek více, čímž mohly ušetřenou energii investovat do posledních minut utkání s námi. Potřetí v řadě se nám nepodařilo proniknout přes semifinále a porážka 4:2 nás poslala do souboje o 3. místo.

Obrat v zápase o bronz

V zápase o bronz se jen těžko hledala motivace a energie. Na našich hráčkách ale bylo jasně vidět, že domů s „bramborou“ odjet nechtějí. Nakonec po obratu ze stavu 1:2 na konečných 3:2 si holky vysloužily do třetice opět bronzové medaile. Soupeřkám z Holešova po triumfu v jejich skupině zůstaly jen oči pro pláč.

Obrovský respekt a uznání si zaslouží naše děvčata za celý turnaj, který odmakaly ve velmi nízkém počtu. Ke konci turnaje už bojovaly nejen se soupeřkami, které byly na dobré úrovni, ale i se svými zdravotními problémy a vyčerpáním.

Do AllStar sestavy turnaje se zaslouženě dostala Adéla Feiková!

Sestava: Blanka Gajdošová, Tereza Smetanová, Viktorie Wichrová, Ema Trávničková, Alexandra Mazancová, Adéla Wojnarová, Adéla Feiková, Aneta Feiková a gólmanka Anežka Zelenková